Relaks wśród zieleni. Park Miejski w rewitalizacji: czas na strefy gastronomiczną i piknikową, kino letnie oraz ścieżkę rowerową Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 15 lutego 2024 15:15

 

Zabrzańska gmina zapowiada także dalsze inwestycje na terenie reprezentacyjnego Parku Miejskiego, który jest od kilku lat rewitalizowany. To miejsce bardzo popularne wśród zabrzan, bo oferuje nie tylko spacerowe alejki wśród atrakcyjnej roślinności, z których korzystają spacerowicze, rowerzyści i biegacze, ale rozległą przestrzeń na kontakt z naturą i aktywność fizyczną. Od lat funkcjonuje tam bardzo popularna, szczególnie wśród seniorów, siłowania pod chmurką, zaś plac zabaw był do tego stopnia oblegany przez dzieci, że konieczne było jego powiększenie, co już nastąpiło.

W ramach innych prac zamontowano nowe oświetlenie (85 słupów), wyremontowano - po wielu perturbacjach - zabytkowe wejście do parku (schody i mur oporowy) od strony ul. Dubiela, a nade wszystko w centralnym punkcie obiektu wybudowano fontannę (ta inwestycja w 85 procentach została sfinansowana z pozyskanych pieniędzy od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska), a teren wokół niej uporządkowano i wyposażono w ławeczki i kosze na śmieci.

Teraz - w kolejnym etapie rewitalizacyjnych prac - gmina zapowiada utworzenie w parku miejsc wypoczynkowo-imprezowych. Według przedstawionych wizualizacji przede wszystkim możemy oczekiwać piętrowej strefy gastronomicznej z prawdziwego zdarzenia, bo obejmującej cztery lokale z miejscem na imprezy taneczne. Ma powstać także kino letnie ze strefą relaksu (leżaki!), miejsce na rodzinne pikniki, scena letnia na koncerty i spotkania tematyczne, a także przestrzeń na organizację innych spotkań. Dodajmy, że przez Park Miejski będzie przebiegać także odcinek 10-kilometrowej ścieżki rowerowej, która zostanie wytyczona wzdłuż brzegu Bytomki od Maciejowa do Biskupic!

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 7 z 15 lutego 2024 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA