Malowali i wygrali. Sześcioro zabrzańskich laureatów konkursu "Tak dla czystego powietrza" Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 04 stycznia 2024 13:14

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął kolejną edycję konkursu plastycznego na temat efektów jakie daje likwidacja niskiej emisji: Tak dla czystego powietrza. Tym razem jury przyznało łącznie dwadzieścia pięć nagród i wyróżnień w pięciu kategoriach wiekowych. Wśród laureatów znalazło się aż sześcioro dzieci z zabrzańskich szkół, a mianowicie: Bartosz Wiącek (Przedszkole nr 24 - za pracę Tropimy czyste powietrze), Amelia Fabiszewska (Szkoła Podstawowa nr 5, I klasa - Gdy pieniądze z Unii dostaniemy, przyrodę uratujemy), Szymon Swałtek (SP 8, III klasa - Ochrona środowiska i powietrza z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej), Lena Hus (SP 16, V klasa - Tak dla czystego powietrza), Alicja Tofil (SP 16, VII klasa - Tak dla czystego powietrza) i Dawid Gawoł (SP 28, VI klasa - Tak dla czystego powietrza).


Na konkurs wpłynęło w sumie 174 prace od wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego, a nagrody i wyróżnienia przyznawano osobno: przedszkolakom oraz dzieciom w wieku 6-7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat i 12-14 lat. Podczas uroczystego podsumowania konkursu w Katowicach laureatom wręczono oczywiście nagrody: głośniki przenośne, tablety, słuchawki bezprzewodowe oraz zestawy plastyczne.

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 1 z 4 stycznia 2024 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA