Reklama
Porządek musi być! Wraca akcja społecznego sprzątania okolic stawu i pętli w Rokitnicy, przy muzyce i zabawie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 09 czerwca 2022 21:14

W STRONĘ NATURY. Po pandemicznej przerwie, już w najbliższą niedzielę (12 czerwca w godz. 11-14), odbędzie się w Zabrzu–Rokitnicy VII już edycja akcji ekologicznej Wstaw się za stawem, czyli spontaniczne sprzątanie okolic rozlewiska tuż przy pętli autobusowej u zbiegu ulic Krakowskiej i Ofiar Katynia. Porządkowanie terenu to jedno, ale przy tej okazji zabrzanie dobrze się bawią i milo spędzają czas.

„Będzie się działo! Muzyka, strażacy, rodzinny piknik przy stawie, animacje. Dla wszystkich sprzątających niespodzianka. A jest co sprzątać!” – brzmi zaproszenie na profilu społecznościowym głównego organizatora - Kartelu Kulturalnego. Stowarzyszenie to w ekologicznym dziele wspierać będą: Rada Dzielnicy Rokitnica, a także ZBM-TBS Zabrze, Urząd Miejski Zabrze, Alba, Herbaciarnia Czajnik, Grupa Ratownictwa PCK Zabrze, Szkolna Grupa Ratownicza, Ochotnicza Straż Pożarna Wieszowa oraz Fundacja Łąki Kwietne.

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 23 z 9 czerwca 2022 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

Zarząd Budynków Miejskich

II Towarzystwo Budownictwa

Społecznego w Gliwicach

poszukuje kandydata do pracy

na stanowisko inspektora nadzoru

ds. budowlanych.

Kontakt tel. 32/300-00-48


 

Zarząd Budynków Miejskich

II Towarzystwo Budownictwa

Społecznego w Gliwicach

poszukuje kandydata do pracy

na stanowisko inspektora

ds. technicznych.

Kontakt tel. 32/300-00-48


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA