Przedszkole w Grzybowicach przeszło gruntowną termomodernizację Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 06 czerwca 2023 15:58

INWESTYCJE. Zakończyła się kosztująca ponad 3,1 mln. złotych termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Zabrzu - Grzybowicach przy ul. Badestinusa 30. Z tej okazji odbyła się dzisiaj uroczystość oddania do użytku wyremontowanego obiektu, podczas której dzieci zaprezentowały ciekawy program artystyczny. To kolejne przedszkole w naszym mieście, które stało się jeszcze przyjaźniejszą przestrzenią dla najmłodszych mieszkańców, a docieplenie ścian elewacji przyczyni się w znaczący sposób do poprawienia efektywności energetycznej budynku.

 

Prace objęły termomodernizację obiektu wraz z jego dostosowaniem do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów przeciwpożarowych w tym m.in.: docieplenie ścian, stropu i połaci dachu, wymiana okien i drzwi, wymiana instalacji CO, wymiana oświetlenia na energooszczędne, malowanie wszystkich pomieszczeń, montaż budek lęgowych dla jerzyków na elewacjach oraz przebudowę istniejącej kotłowni gazowej w budynku przedszkola.

– W ostatnich latach dzielnica Grzybowice bardzo się zmieniła. Powstało osiedle nowych domów, które wciąż się rozbudowuje. W ubiegłym tygodniu oddaliśmy do użytku Geopark, który spełnia funkcję zarówno rekreacyjną, jak i dydaktyczną. Cieszę się, że kolejna ważna dla lokalnej społeczności inwestycja została ukończona i dziś uczniowie oraz nauczyciele zyskują nowoczesne miejsce do pracy i nauki, które spełnia wszelkie standardy – mówiła podczas uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA