Koniec salonu gier hazardowych przy ul. Wajzera. Rzekome sprawdzanie wiedzy przez automaty to tylko pozory Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    niedziela, 09 czerwca 2024 11:54

NIELEGALNY HAZARD. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Tym razem nalot przeprowadzono na lokal przy ulicy Wajzera w Zabrzu - Rokitnicy. Właścicielom zabezpieczonych urządzeń może grozić kara do trzech lat więzienia. - Policjanci uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Wajzera mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli trzy urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier – potwierdza Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.

 

Podmioty oferujące nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że są to gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je „Quizomatami”, czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w zawsze okazuje się nieprawdą.

- W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie – wyjaśnia rzecznik policji.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA