Oszustwa na BLIK coraz częstsze Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    wtorek, 04 czerwca 2024 12:00

PIENIĄDZE.  Przestępcy podszywają się pod znajomych na portalach i proszą o pilną pożyczkę. W Zabrzu kolejna osoba powiadomiła o kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonego kodu płatności mobilnej. Z ustaleń policjantów wynika, że ktoś włamał się na  konto społecznościowe 26-latka i rozesłał do znajomych wiadomość z prośbą o pomoc w dokonaniu płatności kodem BLIK za zamówiony towar.


Na wiadomość zareagowały aż trzy osoby, które podał kody blik, a ich konta zostało obciążone kwotą 500 złotych. Pokrzywdzony zgłosił oszustwo policjantom... 


Proceder oszustw na BLIK staje się coraz bardziej popularny. Oszuści włamują się na konto społecznościowe i podszywają się pod osobę znajomą. Następnie wysyłają wiadomość, że pilnie potrzebują finansowego wsparcia. Obiecują zwrot pieniędzy. Zazwyczaj nie proszą o duże kwoty. Proponują łatwy sposób przelania wskazanej kwoty – wystarczy zalogować się do swojego banku i w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem i przesłać go podszywającemu się pod „znajomego” oszustowi. Przekazany kod wystarczy, aby natychmiast wypłacił pieniądze z bankomatu.
 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA