Dwaj kompletnie pijani kompani kierowali na zmianę samochodem. Jeden z nich z sądowym zakazem, drugi bez prawa jazdy Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 18 marca 2023 15:35

PRZESTĘPCZOŚĆ DROGOWA. Do bardzo nietypowego zdarzenia drogowego doszło w mijającym tygodniu w Zabrzu. Jak ustalili miejscowi policjanci, jednym i tym samym samochodem poruszało się… dwóch kompletnie pijanych kierowców. Najpierw jeden z nich jeździł po parkingu centrum handlowego M1, po czym zamienili się miejscami, ruszając na ulice miasta. Szybko zostali jednak zatrzymani i okazało się, że jeden z nich ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, zaś drugi nigdy nie zdobył prawa jazdy!

 

We wtorek przed godziną 9 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy na parkingu centrum handlowego przy ulicy Szkubacza spożywają alkohol w osobowej toyocie oraz jeżdżą nią po parkingu. Na miejsce skierowano patrol policjantów drogówki.

- W tym czasie mężczyźni zdążyli już wyjechać samochodem na pobliską DK 88, gdzie zostali dogonieni przez mundurowych. W momencie zatrzymania za kierownicą siedział 29-letni mężczyzna, a pasażerem był 27-latek. Mundurowi wyczuli od obydwóch silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że starszy ma w swoim organizmie 3,2 promila, a młodszy 3,1 - relacjonuje Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Policjanci potwierdzili, że młodszy z mężczyzny również kierował pojazdem tyle, że na parkingu. Jak się okazało, posiadał on też już na swym koncie dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Z kolei starszy z kompanów nie miał w ogóle uprawnień do kierowania samochodem. Teraz ten duet nieodpowiedzialnych szoferów stanie niebawem przed sądem karnym. Oprócz kary więzienia, grożą im też bardzo wysokie grzywny.

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA