Reklama
REKLAMA
Dwaj kompletnie pijani kompani kierowali na zmianę samochodem. Jeden z nich z sądowym zakazem, drugi bez prawa jazdy Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 18 marca 2023 15:35

PRZESTĘPCZOŚĆ DROGOWA. Do bardzo nietypowego zdarzenia drogowego doszło w mijającym tygodniu w Zabrzu. Jak ustalili miejscowi policjanci, jednym i tym samym samochodem poruszało się… dwóch kompletnie pijanych kierowców. Najpierw jeden z nich jeździł po parkingu centrum handlowego M1, po czym zamienili się miejscami, ruszając na ulice miasta. Szybko zostali jednak zatrzymani i okazało się, że jeden z nich ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, zaś drugi nigdy nie zdobył prawa jazdy!

 

We wtorek przed godziną 9 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy na parkingu centrum handlowego przy ulicy Szkubacza spożywają alkohol w osobowej toyocie oraz jeżdżą nią po parkingu. Na miejsce skierowano patrol policjantów drogówki.

- W tym czasie mężczyźni zdążyli już wyjechać samochodem na pobliską DK 88, gdzie zostali dogonieni przez mundurowych. W momencie zatrzymania za kierownicą siedział 29-letni mężczyzna, a pasażerem był 27-latek. Mundurowi wyczuli od obydwóch silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, że starszy ma w swoim organizmie 3,2 promila, a młodszy 3,1 - relacjonuje Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Policjanci potwierdzili, że młodszy z mężczyzny również kierował pojazdem tyle, że na parkingu. Jak się okazało, posiadał on też już na swym koncie dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Z kolei starszy z kompanów nie miał w ogóle uprawnień do kierowania samochodem. Teraz ten duet nieodpowiedzialnych szoferów stanie niebawem przed sądem karnym. Oprócz kary więzienia, grożą im też bardzo wysokie grzywny.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA