Reklama
REKLAMA
Oszustwo metodą "na węgiel" Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 05 stycznia 2023 16:24

KRADZIEŻ. Wczoraj do policjantów zgłosiła się kolejna oszukana osoba - 33-letni mężczyzna -  która straciła blisko 3 tysiące złotych. Zabrzanin chciał kupić tanio węgiel, szukał atrakcyjnych ofert w internecie. Niestety trafił na stronę internetową, która stworzona została przez oszustów w taki sposób, że łudząco przypominała stronę internetową prawdziwego pośrednika sprzedaży opału.

Była  tam oferta kupna opału za zaliczką. Niestety pomimo dokonania przelewu węgiel nie dotarł do klienta, a samo ogłoszenie, jak i numery telefonów kontaktowych przestały działać. 

Phishing, bo o nim tutaj mowa jest popularnym typem ataków opartych na podszywaniu się pod strony internetowe, wiadomości e-mail lub SMS - ostrzega policja. Sposób ten polega na tym, że przestępcy internetowi próbują Cię oszukać i spowodować, abyś podjął działanie zgodnie z ich zamierzeniami. Cyberprzestępcy, podszywając się między innymi pod firmy kurierskie, urzędy administracji, a ostatnio również pod firmy zajmujące się sprzedażą węgla lub innego źródła energii, starają się wyłudzić nasze dane do logowania np. do kont bankowych lub używanych przez nas kont społecznościowych, czy systemów biznesowych. Przestrzegamy przed „okazjami” przy zakupie opału. Bądźmy ostrożni, sprawdzajmy sprzedawców i nie płaćmy „w ciemno”. 

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA