Dwoje zabrzan oszukanych metodą „na węgiel” Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    środa, 28 grudnia 2022 18:31

Przestępcy korzystają z każdej okazji, aby w oszukańczy sposób zdobyć pieniądze. Teraz m.in. zamieszczają w internecie oferty sprzedaży węgla od nieistniejących firm, podszywają się pod istniejące, pobierają zaliczki i znikają zostawiając niedoszłego klienta z niczym. W ostatnim czasie ofiarami oszustów padło dwoje zabrzan: 50-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna. Co się stało? Chcieli oni kupić tanio węgiel, więc szukali atrakcyjnych ofert w internecie i niestety trafili na stronę internetową, która stworzona została przez oszustów w taki sposób, że łudząco przypominał stronę internetową prawdziwego pośrednika sprzedaży opału. No i wpadli w pułapkę...

Wiele oszustw opiera się na tym samym schemacie - ofercie na opał z zaliczką. Fikcyjna firma obiecuje nam dostarczenie eko-groszku, pelletu lub węgla po okazyjnej cenie po wpłacie całej kwoty lub zaliczki, a reszta ewentualnej zapłaty odbędzie się przy odbiorze. Niestety pomimo dokonania przelewu węgiel nie dociera do klienta, a samo ogłoszenie lub strona internetowa oszustów, jak i ich numery telefonów kontaktowych znikają po pewnym czasie. Może się zdarzyć, że wspomniani wcześniej sprzedawcy zastosują metodę bez zaliczki, lecz wtedy dowiadujemy się, że nasze zlecenie będzie zrealizowane w późniejszym, czasie – tym sposobem oszuści zachęcają nas mimo wszystko do dokonania zaliczki na wskazane konto.
Kolejnym sposobem wykorzystywanym przez oszustów jest podszywanie się pod strony firm zajmujących się wydobyciem lub sprzedażą opału. Cyberprzestępcy, podszywając się m.in. pod firmy kurierskie, urzędy administracji, a ostatnio również pod firmy zajmujące się sprzedażą węgla lub innego źródła energii, starają się wyłudzić nasze dane do logowania np. do kont bankowych lub używanych przez nas kont społecznościowych, czy systemów biznesowych.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA