Reklama
REKLAMA
TIR przewrócił się na bok przy rozładunku towaru. Szofer cudem uniknął śmierci. Czy działał jednak legalnie? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 09 listopada 2022 18:51

NIETYPOWE ZDARZENIA. Potężny TIR z równie dużą naczepą wywrócił się na bok podczas rozładunku towaru przez szofera przy ul. Trębackiej w Zabrzu – Biskupicach. To teren przyległy do tamtejszej hałdy. – Mężczyzna miał wiele szczęścia, że nie zginął w tym zdarzeniu. Bo w krótkim odstępie czasu mielibyśmy dwie śmiertelne ofiary TIRów w Zabrzu – komentuje Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy zabrzańskiej straży pożarnej, nawiązując do niedawnej tragedii na autostradzie A4.

 

Szofer sam rozładowywał ziemię lub piasek z naczepy przy pomocy specjalnej, ruchomej windy towarowej. W pewnym momencie jednak tak niefortunnie przesunął ciężki ładunek, iż cały pojazd po prostu „gruchnął” na bok.
- Pierwotne zgłoszenie mówiło, że kierowca może być zakleszczony W ciężarówCE. Gdy dotarliśmy jednak na miejsce, mężczyzna znajdował się poza pojazdem. Był przytomny. Ze zranioną głową oraz bólem nogi, został zabrany karetką do szpitala. Ponieważ nie był to teren drogi publicznej i TIR nie zagrażał bezpieczeństwu ruchu, pozostawiliśmy go na miejscu. To szofer będzie musiał zorganizować postawienie go na kołach – wyjaśnia rzecznik straży pożarnej.

W sprawie rodzi się oczywista wątpliwość, czy przypadkiem nie mieliśmy do czynienia z nielegalnym zrzucaniem zbędnego kruszywa na terenie hałdy? Wygląda jednak na to, że w ferworze działań ratowniczych, policja prawdopodobnie nie weryfikowała tego wątku.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA