Kompletnie pijanego kierowcę powstrzymali sami mieszkańcy. Inny nietrzeźwy wpadł motorowerem do potoku Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 16 sierpnia 2022 20:10

NASZE DROGI. Przez cały długi, świąteczny weekend na zabrzańskich drogach trwały działania miejscowej policji skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i zmotoryzowanym. W tym czasie funkcjonariusze zabrzańskiej drogówki zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz dwóch kolejnych prowadzących pojazdy mimo orzeczone przez sąd zakazu. Doszło także do jednego wypadku.

Rekordzistą wśród pijanych kierowców okazał się 49-letni mieszkaniec Zabrza, który w sobotę w rejonie ulicy Wolności kierował pojazdem, mając w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu!

 

- Okazało się również, że posiada on dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Na szczęście dalszą jazdę uniemożliwili mu czujni mieszkańcy, którzy następnie wezwali policję. Niezwykle odpowiedzialna postawa tych ludzi uchroniła innych użytkowników drogi przed niebezpieczeństwem stwarzanym przez nietrzeźwego kierowcę. Za wzorową postawę mieszkańcom serdecznie dziękujemy – podkreśla Adam Strzodka z komendy policji w Zabrzu.

Z kolei w poniedziałek po godzinie 16 policjanci drogówki zatrzymali 24-letniego zabrzanina, który kierując motorowerem w rejonie ulicy Modrzewskiego utracił panowanie na pojazdem i wpadł do pobliskiego potoku. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Z uwagi na odniesione obrażenia, został przetransportowany do szpitala.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA