KORONAWIRUS

koronawirus
Podali się za serwisantów zakładu energetycznego walczących z kradzieżami prądu. W rzeczywistości sami byli złodziejami Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 29 września 2021 20:49

OSZUSTWA I KRADZIEŻE. Policjanci z Zabrza próbują ustalić personalia oszustów, którzy w poniedziałek podając się za pracowników energetyki, pod pretekstem sprawdzenia instalacji okradli dwie zabrzanki w ich mieszkaniu przy ul. Tuwima. Kobiety straciły 3 tys. złotych oszczędności.

Do policjantów z Komisariatu I zgłosiła się 87-letnia zabrzanka wraz ze swoją 47 córką. Kobiety oznajmiły, iż około godziny 14.10 do ich mieszkania przyszło dwóch mężczyzn podających się za pracowników elektrowni.

 

- Oszuści oznajmili, iż prawdopodobnie ktoś podłączył się do instalacji elektrycznej ich mieszkania i dokonuje nielegalnego poboru prądu. Kobiety wpuściły więc mężczyzn do środka. Wtedy złodzieje, wykorzystując ich nieuwagę, skradli pieniądze w kwocie 3000 złotych – informuje Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze.

- Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie należy też odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie powinno się też wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym – podkreśla rzecznik policji.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA