KORONAWIRUS

koronawirus
Obezwładnili ekspedientkę i ukradli kasetkę z gotówką. Jeden ze sprawców siedzi już za kratami Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 07 sierpnia 2021 14:30

PRZESTĘPCZOŚĆ. Policjanci kryminalni z zabrzańskiej komendy ustalili tożsamość sprawców rozboju, do jakiego doszło w niedziele wieczorem, w sklepie spożywczym przy ulicy Jordana na os. Helenka. Podejrzani to zabrzanie w wieku 18 i 30 lat. Starszy z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, młodszy trafił pod dozór policji.

 

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia krótko przed godziną 23. Z relacji pracownika sklepu wynikało, że dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do placówki tuż przed jej zamknięciem. Jeden z nich przytrzymał ekspedientkę, a drugi wyrwał kasetę z pieniędzmi, po czym obydwaj zbiegli.

- Skuteczna praca operacyjna policjantów pozwoliła na ustalenie, iż za rozbój odpowiedzialnych jest dwóch zabrzan w wieku 18 i 30 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa rozboju. W czwartek na wniosek śledczych Sad Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował 30-latka. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 – potwierdza Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA