KORONAWIRUS

koronawirus
Kompletnie pijany kierowca uszkodził trzy samochody i chciał uciekać. Zatrzymali go świadkowie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    niedziela, 27 czerwca 2021 21:00

PRZESTĘPCZOŚĆ DROGOWA. Policjanci z zabrzańskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który na ulicy Szpitalnej uderzył w zaparkowane samochody. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów dzięki natychmiastowej reakcji świadka, który widząc zdarzenie, nie tylko powiadomił policję ale też uniemożliwił ucieczkę sprawcy. Jak się okazało, sprawca kolizji miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do tego zdarzenia doszło w południe 24 czerwca, na ulicy Szpitalnej. - Dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał informację od świadka zdarzenia, który widział, jak kierujący seatem, uszkodził zaparkowane przy drodze pojazdy. Ponad z otrzymanych informacji wynikało, że sprawca chciał odjechać z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwili mu to świadkowie – informuje Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu.

Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec Chorzowa. Z pierwszych ustaleń poczynionych przez mundurowych na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący jadąc ulicą Szpitalną, utracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w zaparowane przy drodze pojazdy marki opel, mercedes i BMW. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialny kierujący może trafić do więzienia nawet na dwa lata, czeka go również wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna poniesie także konsekwencje za spowodowanie szkód w innych pojazdach.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA