KORONAWIRUS

koronawirus
Złodziej z Bytomia na łowach w Zabrzu. Wpadł podczas próby kradzieży kabla szlaku kolejowego Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 23 czerwca 2021 22:07

PRZESTĘPCZOŚĆ. Zarzut kradzieży elementów infrastruktury kolejowej usłyszał mieszkaniec Bytomia, który został ujęty podczas próby kradzieży kabla telekomunikacyjnego pochodzącego ze szlaku kolejowego. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 8 lat więzienia.

 

Dzisiaj nad ranem dyżurny Komisariatu I Policji w Zabrzu otrzymał informację, że na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Roosevelta funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli mężczyznę, który kradł kable z pobliskiego szlaku kolejowego. 28-letni mieszkaniec Bytomia został zatrzymany i trafili do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, w efekcie czego zatrzymany bytomianin usłyszał zarzut kradzieży infrastruktury kolejowej, co spowodowało zakłócenie jej działania.

Policja przypomina, że zgodnie z kodeksem karnym kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA