KORONAWIRUS

koronawirus
Agresywny wobec rodziców syn trafił za kraty aresztu. Znęcał się nad nimi i nachodził, mimo sądowego zakazu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 02 czerwca 2021 18:01

DZIAŁANIA POLICJI. Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym spędzi 26-latek podejrzany o uporczywe nękanie, zniszczenie mienia, znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami oraz złamanie zakazu sądowego zbliżania się do rodziców. Domowy oprawca został zatrzymany przez policjantów z III komisariatu chwilę po tym, jak po raz kolejny wszczął awanturę i zniszczył telefon swojej matki.

 

 

26-latek był już znany policjantom ze stosowania przemocy wobec rodziny. Od marca bieżącego roku miał zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodzicami.

- 25 maja policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące awantury wszczętej przez niego. Jak ustalili mundurowi, podczas awantury mężczyzna zniszczył swojej matce telefon, rzucając nim o ziemie. Ponadto okazało się, że nie przestrzega wydanego przez sąd zakazu kontaktowania się i zbliżania do rodziców. Przez cały okres trwania zakazu mężczyzna stale nachodził ich w mieszkaniu oraz nocował na klatce schodowej. Podczas powtarzających się najść i awantur stosował przemoc psychiczną i fizyczną – twierdzi Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej policji.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający uporczywe nękanie oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna ponownie może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonych, dlatego wystąpili z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA