KORONAWIRUS

koronawirus
Podczas spaceru z psami, kamieniem porysował lakier trzech samochodów. Policjanci z Rokitnicy wytropili wandala Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 10 maja 2021 20:29

WANDALIZM OSIEDLOWY. Policjanci z V komisariatu w Rokitnicy wytropili i zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który spacerując z psami ulicą Wajzera złośliwie uszkodził lakier trzech zaparkowanych tu samochodów. Powodem jego działania miało być rzekome złe zaparkowanie tych pojazdów w przeszłości. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

25 kwietnia na krótko przed północą 24-letni zabrzanin będący pod wpływem alkoholu postanowił wyjść ze swoimi psami.

 

- W trakcie spaceru w rejonie ul. Wajzera, zauważył trzy samochody, które według niego w przeszłości były źle zaparkowane obok miejsca jego zamieszkania. Młody zabrzanin postanowił skorzystać z okazji i wymierzyć karę ich właścicielom. Podniósł kamień i przy jego użyciu porysował powłoki lakiernicze renault clio, volkswagena passata i nissana murano – informuje Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu.

Niestety, kryminalni z miejscowego komisariatu uzyskali pierwsze zgłoszenie w tej sprawie dopiero ponad tydzień po incydencie. Nie złożyli jednak broni i wzięli się do intensywnej pracy. Między innymi zabezpieczyli monitoring z rejonu zdarzenia, ustalili pokrzywdzonych i wykonali z ich udziałem niezbędne czynności procesowe.

- W trakcie prowadzonych działań ustalono personalia sprawcy przestępstwa. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie wandala i przedstawienie mu łącznie 3 zarzutów dotyczących zniszczenie mienia o wartości ponad 8 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Teraz czeka go proces karny – podsumowuje rzecznik policji.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA