KORONAWIRUS

koronawirus
Jadąc na służbę, zabrzański policjant zatrzymał przy DK 88 kompletnie pijanego kierowcę Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 30 marca 2021 23:21

NASZE DROGI. Czujność i szybka reakcja zabrzańskiego policjanta z zespołu wywiadowców zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy po Drodze Krajowej Nr 88. Jadący „zygzakiem” 46-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjant ruszył za nim i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

 

- Policjant, jadąc do pracy zabrzańskim odcinkiem DK88, zauważył suzuki, które na prostym odcinku drogi nie potrafiło utrzymać toru jazdy. Takie manewry wzbudziły podejrzenia stróża prawa, że kierujący tym samochodem może być nietrzeźwy, dlatego ruszył za nim. Kiedy zrównał się z samochodem, kierującym okazał się znany mu osobiście 46-latek, którego w przeszłości zatrzymywał już za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości – relacjonuje Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej policji.

Policjant nawiązał kontakt wzrokowy z kierującym, okazał mu odznakę i legitymację, po czym gestem nakazał 46-latkowi zatrzymanie się. Gdy suzuki zatrzymało się, mundurowy podbiegł do pojazdu i po otwarciu drzwi wyczuł od siedzącego w środku mężczyzny silną woń alkoholu. 46-letni kierowca nawet nie ukrywał, że spożywał alkohol.

Po przyjeździe na miejsce patrolu gliwickiej drogówki i przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu okazało się, że 46-latek miał w organizmie blisko 2 promile. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. To kolejny już przykład, kiedy czujność policjanta w czasie wolnym od służby przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiednim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

 

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA