Reklama
REKLAMA
Internetowi oszuści zatrzymani przez policję. Wystawiali do sprzedaży nieistniejące pieluchy, ubrania i chemię gospodarczą Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 27 września 2019 22:06

PRZESTĘPCZOŚĆ GOSPODARCZA. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Zabrzu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat, podejrzanych o oszustwa internetowe przy sprzedaży pieluch dla dzieci, ubrań oraz chemii gospodarczej. W sprawie tej zarzuty usłyszała także kobieta, która sama zgłosiła się do komendy. Dwaj oszuści trafili już za kratki. Wobec jednego sąd zastosował areszt, a drugi poszukiwany był do odbycia kary za rozbój.

- Śledczy już od kilku miesięcy prowadzili sprawę oszustw na portalach społecznościowych i aukcjach internetowych. Oszuści oferowali do sprzedaży pieluchy dla dzieci znanych marek w okazyjnych cenach, a także ubrania i chemię gospodarczą. Klienci, którzy płacili za transakcję, nigdy nie otrzymywali zamówionego towaru – informuje Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu.

 

Zabrzańscy mundurowi ustalili, że w oszustwach brali udział 18 i 20-latek z Zabrza. W przestępczą działalność zamieszana była również 20-letnia kobieta, pozostająca w nieformalnym związku z zatrzymanym 18-latkiem. 20-latek usłyszał łącznie 32 zarzuty dotyczące oszustw. 18-latkowi przedstawiono 12 takich zarzutów, natomiast 20-letnia kobieta, usłyszała 6 zarzutów za oszustwa internetowe. Podejrzanym grozi za to do 8 lat więzienia. Jednak przy tej ilości popełnionych przestępstw kara może być surowsza - nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA