Reklama
REKLAMA
59-letni rowerzysta wpadł pod wyjeżdżający samochód przy ul. Cisowej. Doznał urazy głowy Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 24 września 2019 14:24

NASZE DROGI. Do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym doszło wczoraj około godz. 15.30 na skrzyżowaniu ulic Cisowej i 3 Maja w Zabrzu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-letni cyklista jechał chodnikiem ulicą 3 Maja, a gdy chciał skręcić w ulice Cisową, uderzył w osobowego forda. 47-letnia kierująca samochodem była trzeźwa. Jak tłumaczyła, w ostatnim momencie zauważyła mężczyznę i nie zdołała uniknąć zderzenia. Niestety, rowerzysta uderzył w przód samochodu i upadł na jezdnię. Doznał urazu głowy, który nie zagraża jednak jego życiu. Czynności w sprawie trwają.

- Sezon rowerowy trwa. Coraz więcej osób wykorzystuje rower jako podstawowy środek lokomocji. Niestety policjanci w służbie często zauważają, że rowerzyści bagatelizują swoje bezpieczeństwo łamiąc przepisy. Dlatego też mundurowi przypominają wszystkim rowerzystom, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przed przejściem dla pieszych należy zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę jezdni. Przejeżdżanie rowerem przez przejścia dla pieszych to wykroczenie, za które można zostać ukaranym mandatem w wysokości 100 zł – przypomina Sebastian Bijok, rzecznik prasowy komendy policji w Zabrzu.

Ponadto stróże prawa przypominają, że zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu niezbędnego wyposażenia, każdy rower musi być wyposażony w:

- co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące w sposób ciągły lub migający - czyli np. lampka przednia na baterie, akumulatory lub dynamo,
- co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe
- co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym, lub migającym światłem,
- co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,
- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku,
- kierunkowskazy - jeśli tylko konstrukcja roweru lub wózka rowerowego uniemożliwia sygnalizowanie zamiaru skrętu ręką.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA