Reklama
REKLAMA
Pijany rzucił się na medyków pogotowia ratunkowego, próbujących mu pomóc. Po wizycie w szpitalu wylądował w policyjnym areszcie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 16 sierpnia 2019 21:00

ATAK NA POGOTOWIE. Mundurowi z III komisariatu zatrzymali mężczyznę, który wczoraj znieważył i naruszył nietykalność cielesną ratowników medycznych pogotowia ratunkowego. Jak często bywa w takich przypadkach, wszystko przez nadmierną ilość spożytego alkoholu. Minioną noc trudny pacjent spędził w policyjnym areszcie. Dziś zaś usłyszał zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Wszystko działo się w jednym z mieszkań w centrum miasta. Partnerka zatrzymanego mężczyzny była zaniepokojona jego stanem zdrowia po spożywaniu alkoholu. Chcąc mu pomóc, wezwała karetkę pogotowia.

- Kiedy ratownicy przybyli na miejsce i chcieli zbadać 48-letniego mężczyznę, ten oburzył się i zaczął ich wyzywać, a potem zaatakował uderzając ręką i kopiąc. Na miejsce przyjechali policjanci z III komisariatu, którzy obezwładnili agresywnego pacjenta. Z kajdankami na rękach mężczyzna, został przebadany przez ratowników. Jednak nawet będąc skutym, nie przestawał używać wobec nich wulgaryzmów – informuje Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.

Po badaniu doraźnym mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy. Jak się okazało, miał 1,22 promila alkoholu w organizmie. Po wypisaniu go ze szpitala narwaniec nie wrócił jednak do domu, lecz został formalnie zatrzymany. Teraz jest już podejrzanym w sprawie i czeka go proces karny.

 

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA