Reklama
REKLAMA
Kompletnie pijane nastolatki wpadły do stawu w Mikulczycach. Ratował je przypadkowy przechodzień Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 13 sierpnia 2019 18:47

NIEBEZPIECZNY WYPOCZYNEK. O tym, że alkohol i wypoczynek nad wodą to wyjątkowo nietrafne, a zarazem bardzo niebezpieczne połączenie, stróże prawa przypominali już wielokrotnie. Mimo to, wciąż nie każdy zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie za sobą bagatelizowanie policyjnych apeli. Właśnie przekonały się o tym nastolatki w Mikulczycach, których wypoczynek nad tamtejszym stawem o mało nie skończył się tragicznie.

Wczoraj w godzinach popołudniowych oficer dyżurny zabrzańskiej komendy odebrał zgłoszenie, które dotyczyło dwóch nastolatek.

 

- Dziewczyny w wieku 14 i 15 lat przebywały na pomoście na jednym ze stawów przy ulicy Tarnopolskiej. Przechodzący tamtędy mężczyzna widząc, że nastolatki są pijane, zwrócił im uwagę, aby zeszły z pomostu, bo jest to dla nich niebezpieczne. Kiedy jedna z nastolatek chciała wstać, straciła równowagę i wpadła do stawu. Mężczyzna ruszył z pomocą i pomógł jej wyjść – relacjonuje Sebastian Bijok z komendy policji w Zaabrzu.

W tym czasie druga z dziewcząt chcąc usiąść na pomoście, również wpadła do wody. Na miejsce przyjechał policyjny patrol z pobliskiego IV komisariatu. Nastolatki zostały sprowadzone na brzeg, a następnie przewiezione do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że były kompletnie pijane. Jedna z nich miała w organizmie 4 promile, a druga – blisko 3,5. Po udzieleniu pomocy medycznej, obie zostały zwolnione ze szpitala i przekazane pod opiekę rodzicom. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA