Reklama
REKLAMA
Wielki TIR ze śmieciami nielegalnie wiezionymi z zagranicy, zatrzymano na autostradzie A1 w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 12 sierpnia 2019 18:58

PROCEDER ŚMIECIOWY. Podejrzany TIR z naczepą wypełnioną po brzegi śmieciami nielegalnie sprowadzonymi z zagranicy został zatrzymany dziś przez stróżów prawa na zabrzańskim odcinku autostrady A1. Policjanci zatrzymali pojazd, a następnie wspólnie z inspektorami śląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili jego kontrolę. W dokumentach transportu z terytorium Niemiec jako przewożone rzeczy figurowały odpady mogące stanowić paliwo alternatywne. Jednak na naczepie samochodu ciężarowego pod warstwą zadeklarowanych śmieci kontrolujący ujawnili duże ilości odpadów komunalnych.

- Okazało się, że do śląskiego zakładu wytwarzającego paliwa alternatywne trafić miał nielegalny transport odpadów komunalnych pochodzących z Niemiec, który ukryty był pod warstwą zadeklarowanych i legalnych śmieci – potwierdza Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy policji.

W kontroli brali również udział inspektorzy Inspecji Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu i Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Pojazd wraz z nielegalnym ładunkiem trafił ostatecznie na parking strzeżony, gdzie zaczeka na decyzję Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o jego odesłaniu.

- Inspektorzy stwierdzili dwa naruszenia przepisów przez przewoźnika. Jedno dotyczy przewożenia odpadów w sposób umożliwiający ich mieszanie się, natomiast drugie to brak zezwolenia na wwóz odpadów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Kara administracyjna, jaka grozi przewoźnikowi, to maksymalna możliwa do nałożenia kara wskutek kontroli drogowej, czyli 12 tys. złotych. Natomiast policjanci prowadzą czynności w związku z popełnieniem przestępstwa wwiezienia do Polski z zagranicy odpadów komunalnych – precyzuje rzecznik policji Bijok.

O procederze nielegalnego przewożenia i składowania niebezpiecznych odpadów policja wielokrotnie już informowała. I chociaż przestępcy nie rezygnują z prób nielegalnego pozbycia się śmieci, nie mogą spać spokojnie – śląscy policjanci regularnie zatrzymują osoby, które biorą udział w przestępczym procederze oraz udaremniają próby porzucenia nielegalnych odpadów.

 
Zobacz także

» Szef zabrzańskiej drogówki sam wytropił i zatrzymał mężczyzn rozwożących i porzucających nielegalne odpady

DZIAŁANIA POLICJI. Naczelnik policji drogowej z Zabrza zatrzymał na terenie Bytomia – w czasie pozasłużbowym - dwóch mężczyzn, którzy przewozili odpady i nielegalnie porzucali je w różnych miejscach Zabrza. Po przejęciu ich przez...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA