Reklama
REKLAMA
Na Śląsku działa już policyjna specgrupa pościgowa za piratami drogowymi. „Speed” rusza do akcji Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 23 lipca 2019 13:18

PRZESTĘPCZOŚĆ DROGOWA. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji, 19 lipca powołana do działania została na terenie całego Śląska grupa SPEED. Poza policjantami drogówki w jej skład wchodzą również funkcjonariusze pionów kryminalnych. Głównym zadaniem nowo powołanej komórki jest zwalczanie agresji i piractwa na drogach. Policjanci nowo powołanej grupy do działań wyjeżdżać będą w teren wyposażonymi w videorejestratory najnowszymi radiowozami nieoznakowanymi, z silnikami o mocy powyżej 200 KM.

- Grupa liczy ponad 50 policjantów. W skład jej wchodzą policjanci drogówki z komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych policji a także funkcjonariusze pionów kryminalnych i zwalczających przestępczość w cyberprzestrzeni. Do zadań zespołu będzie należało, m.in.: ujawnianie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko przekraczanie dopuszczalnej prędkości. To również nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania. Istotne dla pracy tej grupy będzie także monitorowanie i analiza umieszczonych nagrań w internecie obrazujących pirackie wyczyny, czy zbieranie informacji o nielegalnych wyścigach – informuje Aleksandra Nawara, rzecznik prasowa śląskiej policji.

Dzięki współpracy z różnymi instytucjami policjanci będą mogli wytypować najbardziej niebezpieczne miejsca w całym województwie. Pomocnymi narzędziami w działaniu grupy będą monitoringi miejskie oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA