Reklama
REKLAMA
Zabrzańscy policjanci na tropie paserów i skradzionych samochodów Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 22 lipca 2019 20:05

PRZESTĘPCZOŚĆ SAMOCHODOWA. Zabrzańscy kryminalni wspólnie z kolegami zwalczającymi przestępczość samochodową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odzyskali cztery skradzione samochody i zlikwidowali złodziejską „dziuplę”, w której znajdowało się kilkaset części samochodowych. Część z nich miała celowo zatarte znaki identyfikacyjne. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzut paserstwa. Czynności w sprawie trwają, a podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

 

- Na „dziuplę” policjanci natrafili prowadząc czynności do sprawy kradzieży forda mustanga, który zniknął z terenu Zabrza na początku czerwca. W wyniku podjętych działań kryminalni najpierw ujawnili części samochodowe pochodzące ze skradzionego pojazdu, a następnie dotarli do mężczyzny, który chciał je sprzedać – informuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

Zabrzańscy stróże prawa wspólnie z kryminalnymi komendy wojewódzkiej ujawnili na posesji w powiecie rybnickim cztery pojazdy pochodzące z kradzieży i setki części samochodowych. Na miejscu pracowali również policyjni technicy, dochodzeniowcy, a także biegły z zakresu mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach.

- 49-letni właściciel posesji i jego 57-letni wspólnik zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem – podsumowuje Żyłka.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca












Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA