Reklama
REKLAMA
Dwoje pijanych kierowców namierzonych przez czujne patrole policji Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 12 czerwca 2019 21:38

DZIAŁANIA POLICJI. Tylko w dniu dzisiejszym zabrzańscy policjanci zatrzymali aż dwoje kierujących pod wpływem alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta policjanci stale kontrolują trzeźwość na ulicach miasta i apeluje o rozsądek i nie wsiadanie za kółko na podwójnym gazie.

- W dzisiejszy poranek policjanci zabrzańskiej drogówki jak co dzień prowadzili czynności zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego miasta. Nie tylko kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących. Jak ważne są to kontrole pokazuje właśnie dzisiejszy dzień. W ciągu zaledwie jednej godziny stróże prawa zatrzymali dwoje kierujących pod wpływem alkoholu – informuje Agnieszka Żyłka z komendy policji.

Równo o godzinie7. na ul. Makoszowskiej zatrzymany został 46-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej, który w stanie nietrzeźwości kierował BMW. W jego organizmie znajdowało się 0,56 promila alkoholu. Następnie krótko po godzinie 8 na ul. Rymera zatrzymana została 38-letnia kobieta, która kierowała w stanie nietrzeźwości fiatem. W jej organizmie znajdowało się 0,88 promila alkoholu.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych. Wydłużono również okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA