Reklama
REKLAMA
Ogródkowy złodziej zatrzymany przez działkowicza. Trafi do więzienia na cały rok Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    niedziela, 05 maja 2019 19:28

PRZESTĘPCZOŚĆ. Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie do altanek działkowych i okradzenie nich. Rabuś został przekazany w ręce stróżów prawa dzięki postawie obywatelskiej właściciela działki, który sam ujął sprawcę tuż po włamaniu. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia zabrzańscy policjanci zostali wezwani na ogródki działkowe ROD Gwarek w rejonie Osiedla Janek. Tam czekał na nich właściciel jednej z działek, który ujął włamywacza.

 

- Z relacji właściciela wynika, że kiedy podjeżdżał z rodziną na działkę zauważył mężczyznę, który szybkim krokiem oddalał się w stronę lasu. Kiedy weszli na swój ogródek zobaczyli wyłamane drzwi altanki i splądrowany budynek. Właściciel pobiegł w stronę lasu i ujął 37-letniego włamywacza, który miał przy sobie skradzione rzeczy. Mężczyzna natychmiast powiadomił zabrzańską policję – relacjonuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

W trakcie policyjnych sprawdzeń okazało się, że włamywacz okradł jeszcze trzy inne działki. Jego łupem padły narzędzia ogrodowe, a także kable odcięte ze sprzętu AGD, który znajdował się w altankach. Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Ma on bogatą policyjną kartotekę. Siedział już za pobicia, groźby i kradzieże.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA