Reklama
REKLAMA
Czworonożna policjantka z Zabrza doskonali swe umiejętności węchowe. Drżyjcie przestępcy Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 23 marca 2019 17:17

ZWIERZĘTA W SŁUŻBIE. Diana – policyjny pies wyszkolony na wyszukiwanie zapachów materiałów wybuchowych i pełniący na co dzień od trzech lat służbę w Zabrzu, doskonali swoje umiejętności w specjalnym ośrodku szkoleniowym w Sułkowicach. Podczas dwutygodniowego kursu, wspólnie z sierż. szt. Szymonem Ferensem, oceniana jest nie tylko ze współpracy z przewodnikiem, ale również z pracy węchowej, posłuszeństwa i pokonywania przeszkód technicznych.

Diana to prawie 5-letni owczarek belgijski. Na początku 2016 roku, wspólnie z st. sierż. Szymonem Ferensem odbyła półroczne szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, którego zaliczenie pozwala psu służyć w policji. W trakcie takiego szkolenia nabywała umiejętności nie tylko w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych, ale również z posłuszeństwa, pracy bez kagańca i pokonywania przeszkód technicznych.

Od tego czasu Diana, wspólnie ze swoim przewodnikiem wielokrotnie brała udział w działaniach nie tylko na terenie Zabrza ale i województwa śląskiego. Wzięła udział w zabezpieczeniu Szczytu Klimatycznego COP 24, który odbył się w Katowicach w grudniu ubiegłego roku. Wkracza do akcji zawsze wtedy, gdy istnieje zagrożenie użycia materiałów wybuchowych.

- Policjant i jego służbowy pies zabezpieczają również wizyty międzynarodowe, a także wydarzenia sportowe. Obecnie Diana uczestniczy w kursie doskonalącym jej umiejętności w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych, które odbywają się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Wspólnie z psami służbowymi i ich przewodnikami z garnizonu wrocławskiego, rzeszowskiego, warszawskiego i Komendy Miejskiej Policji w Rybniku doskonali swoje umiejętności węchowe – mówi Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

W ocenie instruktorów, Diana jest psem aktywnym i przywiązanym do przewodnika. Ćwiczenia z elementów posłuszeństwa wykonuje dokładnie i bardzo szybko. Przeszkody pokonuje zdecydowanie i prawidłowo reaguje podczas ujawnienia miejsca występowania zapachu.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA