Reklama
REKLAMA
Kierowca z Ukrainy był tak nietrzeźwy, że nie potrafił dmuchnąć w alkomat. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    poniedziałek, 11 marca 2019 11:52

KOMUNIKACJA. Od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Trzeźwość”. Policjanci od godziny 5 rano sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz czy nie prowadzą pojazdu pod wpływem narkotyków. Tylko podczas ostatniego weekendu policjanci skontrolowali ponad 800 kierujących. Niestety nie wszyscy przebadani kierujący byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali aż 4 kierujących na „podwójnym gazie”, w tym kompletnie pijanego obywatela Ukrainy.
Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek po godzinie 21. Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego fordem focusem na ul. Ks. Madei. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec Gliwic miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  W sobotnią noc został zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierujący. Tym razem do zatrzymania doszło na ul. Wolności. Kilka minut przed północą mundurowi zatrzymali volkswagena, który kierowany był przez 27-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był tak pijany, że nie potrafił „dmuchnąć” w urządzenie badające zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie pobrano krew do badań i osadzono w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone z nim czynności.

Natomiast w niedzielny poranek policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli daewoo, Do zatrzymania doszło na ul. Winklera. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że 25-letni kierujący miał 0,66 promila alkoholu w organizmie.
Dziesięć godzin później na ul. Św. Wawrzyńca zatrzymany został kolejny nietrzeźwy kierujący. 41-letni mieszkaniec Zabrza w czasie badania miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że prowadził samochód nie mając do tego uprawnień.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanym kierującym grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 
Zobacz także

» Policjanci z Zabrza zlikwidowali domową plantację marihuany w Gliwicach

NARKOTYKI. Kryminalni z zabrzańskiej komendy zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 28-letniego „plantatora”. Mundurowi, oprócz 18 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli już ścięte krzewy. Z przejętego towaru...

» Wreszcie wygrali!

PIŁKA NOŻNA. Górnik przełamał passę porażek na własnym stadionie. Dziś w obecności ponad 12 tysięcy kibiców pokonał Arkę Gdynia zdobywając arcyważne trzy punkty! Złotą bramkę zdobył Kamil Zapolnik, dla którego był to pierwszy...

» Zabrzanin napadał na sklepy. Z pistoletem...

WIEŚCI Z BYTOMIA. Sąd tymczasowo aresztował 25-latka, który czterokrotnie napadał w Bytomiu na sklepy ogólnospożywcze. Zabrzanin wpadł na gorącym uczynku podczas napadu z bronią w ręku. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

» Tancerze i anioły

MOK GUIDO. Za nami VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca Igraszki, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury Guido. Jurorzy wybierali spośród 750 młodych tancerzy, którzy zaprezentowali 68 występów tanecznych pod okiem 55 choreografów....

» Gra tygodnia (19). Far Cry New Dawn. Na górze róże, dużo różu…

RECENZJA. Kto grał w ten wie, że tamta opowieść nie kończy się bynajmniej różowo. Świat przybiera taki kolor dopiero w kontynuacji owej przygody, którą stanowi wydane w lutym Far Cry New Dawn. To bowiem nie pełnoprawna odsłona...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA