Reklama
REKLAMA
35 kolizji drogowych, jeden wypadek i czterech nietrzeźwych kierowców. Policja podsumowała świąteczne dni na zabrzańskich drogach Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 27 grudnia 2018 14:46

NASZE DROGI. Policjanci z zabrzańskiej drogówki podsumowali wyniki działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”, które rozpoczęły się w piątek i trwały do dzisiejszego poranka. W tym czasie na zabrzańskich drogach doszło do 35 kolizji, jednego wypadku drogowego, a policjanci zatrzymali 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

 

Na ulicy Końcowej policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Zabrza, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował volkswagenem. Wynik badania wskazał, że miał 1,18 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi z zatrzymanych to 21-letni obywatel Tunezji, który przy ulicy Wolności kierując suzuki, miał ponad promil alkoholu. Trzeci z zatrzymanych to 54-letni zabrzanin, który w czasie kontroli drogowej wydmuchał 1,74 promila. Zatrzymany został na ulicy Skłodowskiej kiedy kierował renault. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kat. B.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Natomiast czwarty z kierujących, który prowadził samochód po spożyciu alkoholu, odpowie za popełnione wykroczenie.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA