Reklama
REKLAMA
Aby dojechać szczęśliwie na Wigilię. I z niej wrócić. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    sobota, 22 grudnia 2018 13:42

NASZE DROGI. O 6 rano policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczny Weekend”. Mundurowi z zabrzańskiej drogówki również przystąpili do akcji, która potrwa aż do 27 grudnia. W tym szczególnym dla wszystkim czasie prowadzą kontrole drogowe mające na celu poprawę bezpieczeństwa i pomoc w dotarciu do celu podróżującym. Z tego względu kierujący mogą spodziewać się wzmożonych kontroli, podczas których sprawdzany będzie m.in. stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących, zapięte pasy, czy też sposób przewożenia dzieci w samochodzie.

Wyruszając w podróż nie zapomnijmy o przygotowaniu swojego samochodu do drogi. W warunkach zimowych trzeba przede wszystkim sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne i oczywiście założyć zimowe opony.

W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, a w szczególności pieszych ubranych w odzież, która kolorem jest zbliżona do otoczenia (czarny, szary). Warto więc, aby piesi nosili odblaski w sposób widoczny dla kierujących pojazdami. Przypominamy, że jest to obowiązek wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmroku jezdnią lub poboczem poza obszarem zabudowanym. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo nosząc element odblaskowy również na obszarze zabudowanym.


 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA