Reklama
REKLAMA
Tylko jednego dnia aż 25 kierowców przejechało na czerwonym świetle. Policja wzięła pod lupę zabrzańskie skrzyżowania Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 05 października 2018 16:34

NASZE DROGI. Policjanci z zabrzańskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach, po raz kolejny przeprowadzili działania „Bezpieczne skrzyżowanie”. Akcja przeprowadzona była z wykorzystaniem ruchomego stanowiska dowodzenia z kamerami, które dyskretnie rejestrowały wykroczenia. Podczas działań w rejonie skrzyżowań drogówka ujawniła 45 wykroczeń popełnionych przez użytkowników dróg. Działania mundurowych prowadzone była  w środę w godzinach 10-18, ale o podsumowaniu akcji poinformowano dopiero dzisiaj.

 

- Policjanci przede wszystkim sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do obowiązujących przepisów w rejonach skrzyżowań i nie przejeżdżają na czerwonym świetle. Podczas działań ujawniono łącznie 45 naruszeń przepisów prawa przez kierowców i pieszych. 25 z nich nie zastosowało się do sygnalizacji świetlnej i zignorowało zapalone światło. 2 kierujących zdecydowało się na wyprzedzanie innych pojazdów w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych – informuje Rafał Kobyłecki z komendy policji w Zabrzu.

Za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej kierowcom grozi mandat w kwocie 300 - 500 zł i 6 punktów karnych.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA