Reklama
REKLAMA
Czterech pijanych kierowców zatrzymanych przez policję w trakcie weekendu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 10 września 2018 14:54

DZIAŁANIA POLICJI. Policjanci zabrzańskiej drogówki podczas ostatniego weekendu zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Do pierwszego zatrzymania doszło przy ul. Zawiszy Czarnego, gdzie 24-letni obywatel Ukrainy kierował fiatem punto mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy kat. B, C i D. Do drugiego zatrzymania doszło na Drogowej Trasie Średnicowej. Świadek, który jechał za nietrzeźwym – jak się okazało – kierującym, powiadomił policję o mężczyźnie, który wymuszał pierwszeństwo i uderzał w bariery energochłonne. Policjanci z komisariatu autostradowego zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy za zabrzańskim odcinku DTŚ. Kierujący volkswagenem wydmuchał ponad 2 promile. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy kat B i C.

Kolejny z kierujących został zatrzymany przy ul. Tarnopolskiej. Tym razem to motorowerzysta, który kierował jednośladem mając 0,36 promila alkoholu. 43-letni mieszkaniec Zabrza odpowie za wykroczenie, jakim jest jazda pojazdem po użyciu alkoholu.

Prawo jazdy uprawniające do kierowania samochodami osobowymi a także motocyklami utracił także kierujący oplem corsą. Mundurowi zatrzymali go do kontroli przy ul. Sikorskiego. 61-letni zabrzanin w chwili kontroli miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policja przypomina, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat więzienia, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem na podwójnym gazie.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA