Reklama
REKLAMA
Policjant z Zabrza ratował ofiarę poważnego wypadku drogowego w Gliwicach Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 08 sierpnia 2017 19:46

NA POMOC OFIAROM. Zabrzański policjant st. post. Michał Czwartosz w czasie wolnym od służby zainicjował akcję ratowniczą wobec kobiety, która kierując samochodem, na gliwickim odcinku DK 88  zderzyła się z ciężarówką. Wszystko to działo się w sobotnie przedpołudnie, zaś uratowana kobieta została śmigłowcem przetransportowana do szpitala.

Funkcjonariusz z Zabrza był świadkiem, jak kierująca volkswagenem golfem zjechała na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z samochodem ciężarowym.

- Policjant, który był w czasie wolnym od służby, zatrzymał swój samochód, zabezpieczył miejsce zdarzenia i pobiegł udzielić pomocy znajdującej się w osobówce 18-letniej kobiecie. Jego żona w tym czasie powiadomiła służby ratunkowe – relacjonuje Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowa zabrzańskiej komendy policji.

Ranna pozostawała zakleszczona w swym pojeździe. Policjantowi udało się dostać do środka od strony pasażera, skąd mógł sprawdzić podstawowe funkcje życiowe ofiary zdarzenia. Ta oddychała, ale była nieprzytomna. Do pomocy policjantowi ruszyły jeszcze dwie inne osoby. Kiedy policjant w sposób bezprzyrządowy unieruchamiał odcinek szyjny kręgosłupa kobiety, inny z mężczyzn przy pomocy gaśnicy zabezpieczył przedział silnikowy rozbitego samochodu przed pożarem.

- Do czasu przybycia służb ratunkowych policjant monitorował stan nieprzytomnej i rannej w głowę ofiary. Na miejsce przybyli policjanci gliwickiej z drogówki, a także straż pożarna i karetka pogotowia, którzy wydostali kobietę z samochodu – dodaje Żyłka.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do września


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA