Kradli węgiel Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    sobota, 19 marca 2011 16:10

ŚRÓDMIEŚCIE: Wczoraj zabrzańscy policjanci zakończyli kilkunastodniowy proceder wykradania węgla z okolic torowiska wzdłuż drogi krajowej nr 88. Ustalono, że w sumie "zwinięto" blisko pięć ton węgla! Stróże prawa uzyskali informacje o miejscu składowania węgla, który pochodzi z usypu dokonanego przed kilkunastoma dniami od jednego z mieszkańców.

 

Z ich informacji wynikało, że tzw. „mrówki” (jak potocznie mówi się o osobach zbierających węgiel ze szlaków kolejowych), dostarczają go do opuszczone domu przy ulicy Grunwaldzkiej. Stamtąd w 50-kilogramowych workach miał być on rozprowadzany do indywidualnych klientów. Miał, lecz tym razem nie będzie, gdyż policjanci z komisariatu przy ulicy Trocera odkryli „dziuplę”. Odzyskano węgiel, który był już przygotowany do sprzedaży. W sumie przejęto 92 worki wypełnione węglem.

 

Podczas przeprowadzonych czynności zatrzymano 29-latka, który mieszkał w pustostanie i przyjmował od tzw. „mrówek” węgiel. Po otrzymaniu wyceny strat poniesionych przez PKP Cargo mężczyzna zostanie przesłuchany. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku czasu.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA