NOWY GŁOS W KIOSKACH: Z okazji 100 urodzin Zabrza wyjątkowe wydanie gazety. A w nim o ciekawostkach z historii miasta, ale głównie o teraźniejszości: kolejne inwestycje, honorowi zabrzanie, wywiad z prezydent, Brytyjczyk w Macieju i Szwed w Górniku Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 29 września 2022 15:57

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, tematów z lokalnego życia miasta. Gazetę można także kupić on-line na stronie www.eprasa.pl A warto tym bardziej, iż jest to wydanie przygotowane specjalnie na jubileusz 100-lecia nadania praw miejskich Zabrzu.

Wśród przygotowanych artykułów polecamy dziś szczególnie następujące publikacje:

- PATRZĄC W PRZYSZŁOŚĆ – u progu radosnego świętowania prezentujemy obszerny wywiad z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką – Szulik, w którym rozmawiamy nie tylko o historii miasta, ale przede wszystkim teraźniejszości. Jak zmieniło się oblicze Zabrza? Na co wydajemy środki publiczne i unijne? Ile w końcu będzie nas kosztowało wybudowanie całego stadionu dla Górnika? Co z długami miasta? Do tych m.in. kwestii odnosi się prezydent Zabrza w naszej publikacji.

- HONORY, WSPOMNIENIA I ŻYCZENIA – uroczysta sesja Rady Miasta odbyła się w tej samej sali zabytkowego budynku, w której odbyło się pierwsze posiedzenie niemal równo przed wiekiem. Kto teraz został Honorowym Obywatelem Miasta?

- HISTORIE ZNANE I NIEZNANE – gdzie był w Zabrzu pierwszy miejski ratusz? Kto został pierwszym prezydentem nowego miasta? Kiedy gmina otrzymała swój herb?

- ZABRZAŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI – w sobotę rusza internetowe głosowanie. A Nasza redakcja wraz ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt zachęca do wybrania ogólnomiejskiego projektu zainstalowania w całym Zabrzu aż 450 ulicznych koszy na drobne odpadki i psie nieczystości.

- TYSIĄCE BADAŃ – mieszkańcy regionu zagłosowali za nowoczesnym wyposażeniem dla Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu, w którym m.in. pacjenci po wycięciu krtaniu odzyskują głos. Jak to możliwe?

- KOŃCZY SIĘ CZAS – Tramwaje Śląskie w końcu ogłosiły przetarg na modernizację najbardziej zdeformowanego fragmentu torowiska w samym sercu Zabrza. Jest jednak jedno „ale”…

- BYLE DO WIOSNY – wiecha zawisła na nowobudowanym gminnym budynku wielorodzinnym. Ma być ukończony po zimie, ale wolnych lokali już w nim nie ma.

Jak zwykle nie brakuje też publikacji z dziedziny szeroko rozumianej kultury w mieście, a także zapowiedzi jubileuszowych wydarzeń artystycznych i rozrywkowych z okazji Święta Miasta. Natomiast w artykule PLASTYK Z WĘGLA informujemy o tym, że Brytyjczyk zakochany w Śląsku prezentuje swoje prace artystyczne w zabrzańskim Szybie Maciej.

Tradycyjnie też przekazujemy najnowsze wiadomości z lokalnego sportu, w tym oczywiście o sytuacji Górnika Zabrze w trakcie jesiennych rozgrywek Ekstraklasy i o kolejnym transferze. Szczegóły w tekście SZWED DO KOMPLETU.

Najnowszy GŁOS to wiele stron najświeższych, najważniejszych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do wszystkich kiosków i salonów prasowych oraz na www.eprasa.pl

 
Zobacz także

» Barwna kawalkada, a potem Ewa Farna, Zakopower i sam José Carreras. Czeka nas weekend pełen ogromnych atrakcji z okazji 100 urodzin Zabrza

ŚWIĘTO MIASTA. W październiku tego roku minie równo sto lat od czasu, gdy Zabrze uzyskało prawa miejskie. Z tej okazji rusza wielkie świętowanie tej ważnej dla mieszkańców chwili. Z okazji Urodzin Miasta Zabrze odbędzie się wiele...

» Skarbnikowe Gody - kawalkada - 26 września 2015

{gallery}WYDARZENIA/15-009-WRZESIEN/SKARBNIKOWE-GODY{/gallery}

» [OBSZERNA GALERIA] Smerfy, minionki i... zabytkowe samochody! Skarbnikowe Gody trwają!

SKARBNIKOWE GODY. Jak co roku Skarbnikowe Gody zainaugurowała barwna kawalkada złożona z setek barwnie przebranych przedszkolaków, uczniów wszystkich szkół, stowarzyszeń i zabrzańskich firm. W tym roku motywem przewodnim były......
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA