|
Wydarzenia
|
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora
sobota, 09 kwietnia 2011 10:56
|
|

Na 49 Międzyoddziałowy Półfinał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego, który trwa w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Gdańskiej trafił nie lada rarytas – Pióro Watykańskie. W Polsce jest ich tylko dziesięć, poświęcone są Janowi Pawłowi II. Wykonane są po mistrzowsku przez włoską firmę Montegapa, produkującą podobne instrumenty piśmiennicze w limitowanych seriach. Autentyczność tego potwierdzona jest podpisem Papieża oraz pamiątkową pieczęcią. Na skomplikowanym grawerowanym obrazie otaczającym korpus pióra (ale także znajdującym się na stalówce wykonanej z 18-karatowego dwukolorowego litego złota) uczczono i upamiętniono ustanowienie kalendarza i rok 2000.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
piątek, 08 kwietnia 2011 16:21
|
|
Rozstrzygnęliśmy właśnie oba dzisiejsze konkursy biletowe.
Na mecz NMC Powen Zabrze pójdzie Pan Mateusz Wolański. Znów jutrzejszy spektakl "Cyrulik sewilski" obejrzą Pani Justyna Parkitna, Pani Barbara Stachowiak oraz osoba o adresie e-mail k.stachowiak64@(...).pl (prosimy o kontakt w celu potwierdzenia odbioru zaproszenia).
Znów tym, którym dziś szczęście nie dopisało, donosimy, że już jutro oddamy w Wasze ręce kolejne zaproszenie do Opery Śląskiej!
|
|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
niedziela, 20 marca 2011 13:12
|
|
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zabrzu zaprasza wszystkich lekarzy, weterynarzy oraz przedstawicieli innych zawodów związanych z medycyną na szkolenie "Ewidencjonowanie sprzedaży przy pomocy kas rejestrujących".
Szkolenia odbędą się 8 kwietnia o godz. 13.00 i 11 kwietnia 2011r. o godz. 15.00, w siedzibie Urzędu Skarbowego w Zabrzu przy ul. Bytomskiej 2 na sali szkoleń na VIII piętrze.
Ze względu na ograniczone warunki lokalowe, Urząd Skarbowy prosi o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa (do 6 kwietnia) pod numerem tel. 32 277 76 20 i 32 277 76 42.
|
|
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora
piątek, 08 kwietnia 2011 14:32
|
|
INWESTYCJE - HANDEL. Nowy market budowlany OBI otwarto w piątek (8 kwietnia) w Zabrzu, przy Al. Korfantego 13. Na powierzchni 8,4 tys. m2 sklep oferuje ponad 50 tysięcy produktów do samodzielnej budowy, remontu, wyposażania i dekoracji domów i mieszkań oraz urządzania i pielęgnacji ogrodów. Ten ostatni dział prezentuje się szczególnie okazale.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
niedziela, 20 marca 2011 13:09
|
|
Informujemy że w związku z przerwą w dostawie energii elektrycznej zaplanowanej na dzień 20.03.2011r. w godz. od 6:00-14:00 porady telefoniczne udzielane przez punkt konsultacyjny P.L.S "ZDROWIE" przy ul. Majnusza 7, dostępne są pod numerem telefonu 32 271 63 15 , 32 370 16 07.
|
|
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora
środa, 06 kwietnia 2011 19:37
|
|

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. W czwartek (7 kwietnia) w kioskach do kupienia czternaste, 24-stronicowe wydanie tygodnika Głos Zabrza i Rudy Śląskiej. W nim polecamy szczególnie tekst o kamienicy, w której niegdyś mieszkał światowej sławy pianista, Krystian Zimerman. Zamiast być jedną z wizytówek miasta, ze względu na działający w niej sklep monopolowy, przypomina pijacką melinę. Życie w niej to dla mieszkańców prawdziwa udręka – przeczytajcie koniecznie tekst MELINA „U ZIMERMANA”.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora
niedziela, 03 kwietnia 2011 17:26
|
|

AFERA KORUPCYJNA. Jednym z obserwatorów niedzielnego meczu Górnik – Cracovia był Adam M. – były przewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu i obecny radny (nie złożył jeszcze ślubowania), który ostatnie miesiące spędził w areszcie. Prokuratura Apelacyjna w Katowicach zarzuciła mu przyjęcie trzech łapówek o łącznej wysokości 71 tysięcy złotych oraz składanie nieprawdziwych zeznań majątkowych (zatajał on informacje o swych gigantycznych zobowiązaniach finansowych). Na trybunie stadionu Górnika siedział obok innego samorządowca z korupcyjnymi zarzutami prokuratorskimi - Jerzego W.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
sobota, 02 kwietnia 2011 21:59
|
|

WSPOMNIENIE. Kilkuset mieszkańców naszego miasta uczestniczyło w obchodach 6 rocznicy śmierci Papieża – Polaka. Tradycyjnie o 21.37 wzniesiono światełko do nieba pod Krzyżem Papieskim przy kościele pw. św. Wojciecha. Krótka fotorelacja z obchodów przy os. Kopernika – kliknij więcej.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora
sobota, 02 kwietnia 2011 14:25
|
|

CASTING. Już po raz kolejny znany program telewizyjny "Mam talent!" zawitał do Zabrza. Tradycyjnie w Domu Muzyki i Tańca dziś i jutro odbywają się precastingi - czyli wstępna selekcja kandydatów bez udziału znanego jury i publiczności.
DMiT opanowało wiele setek kandydatów do zaprezentowania swojego talentu, zdobycia przychylności widzów i wreszcie... zgarnięcia okrągłej sumki za pierwsze miejsce.
Więcej…
|
|
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora
sobota, 02 kwietnia 2011 09:12
|
|
Tradycyjnie dziś (2 kwietnia) o godz. 21.37 pod Krzyżem Papieskim - światełko dla Jana Pawła II. To będzie punkt kulminacyjny Apelu Jasnogórskiego, który w rocznicę śmierci Papieża rozpocznie się tam pół godziny wcześniej. Uroczystości są jednymi z wielu zaplanowanych z racji Dni Papieskich, zainaugurowanych w naszym mieście 24 marca w Teatrze Nowym. W ramach cyklu przewidziano imprezy m.in. w Miejskim Ośrodku Kultury Guido, Muzeum Górnictwa Węglowego, mały maraton filmów w Kinie Roma. 30 kwietnia wielki finał - msza święta z podziękowaniem za beatyfikację (w kościele św. Wojciecha) oraz koncert filharmoniczny (pod Krzyżem Papieskim), na którym wykonane zostaną Nieszpory Ludźmierskie.
|
|
|
|
|
Strona 522 z 524 |
|
|
Inne z kategorii wydarzenia
|
SZYBKA POŻYCZKA
Z KOMORNIKIEM 32/260-00-33,
516-516-611, Pośrednik CDF S.C.
firmy MATPOL
FINANSE Sp. z o.o
|
|