Wydarzenia
Wesołego Alleluja! Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora czwartek, 21 kwietnia 2011 23:48

W to tak piękne i wiosenne święto chcieliśmy życzyć wszystkim Czytelnikom Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej, a także naszego nowego portalu GlosZabrza24.pl wszelkiej dobroci i wielu radości.

Jako że każde święta kojarzą się z prezentami, tako i my mamy dla Was kilka. Przez cały wielkanocny weekend na łamach naszego portalu prócz najświeższych newsów z całego miasta, chcemy Wam podarować kilka dużych, publicystycznych tekstów.

Mamy nadzieję, że dzięki nim nieco jeszcze bardziej urozmaicimy Wasze święta.

 
Pasażerowie po 70-tce zapłacą za bilety komunikacji miejskiej Email
Wpisany przez Magdalena Czekaj napisz do autora czwartek, 21 kwietnia 2011 12:15

PODWYŻKI. W ramach inicjatywy wysuniętej przez Komunikacyjny Związek Komunalny, starszym mieszkańcom Górnego Śląska odebrane zostaną najprawdopodobniej darmowe przejazdy autobusami i tramwajami. Ulga ze 100 %, zmaleje do 50% i zamiast nie płacić nic, emeryci zapłacą połowę.

Więcej…
 
Moto-turniej dla uczniów Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora czwartek, 21 kwietnia 2011 11:15

EDUKACJA. Niełatwy dzień miały wczoraj zespoły, które wystartowały w powiatowej eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wczorajsze południe w Zespole Szkół Mechaniczno-Samochodowych (przy ul. Franciszkańskiej) zdominowane było konkurami właśnie w tej dziedzinie.

W konkursie wzięło udział aż dziewięć zespołów, dla których przygotowano szereg zadań. Uczestnicy musieli zmierzyć się z przykładowymi pytaniami na prawo jazdy, a także zaprezentować umiejętności podstawowej obsługi pojazdów. Wreszcie ostatni etap polegał na sprawdzeniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Więcej…

 
W kioskach wielkanocny GŁOS. Jest co poczytać! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora środa, 20 kwietnia 2011 21:13

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ - ZAPOWIEDŹ. W czwartek (21 kwietnia) w kioskach kolejne wydanie tygodnika Głos Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 16) – tym razem świąteczne. O wielkanocnym charakterze gazety świadczy strona tytułowa (patrz obok), ale także szereg tekstów wewnątrz numerów. Ale do świąt jeszcze kilka dni, więc piszemy nie tylko o tym co nas czeka miłego, ale również o drażliwych sprawach.

Oto w większości domów trwa właśnie szczyt przedświątecznych porządków. Niestety, nie zawsze to samo można powiedzieć o porządkowaniu miasta przez służby komunalne. I tak np. tylko w samej Rokitnicy kilkanaście terenów należących do gminy od miesięcy nie może doczekać się przywrócenia do estetycznego wyglądu. Po naszej interwencji niektóre z nich w końcu uporządkowano, ale do normalności jeszcze daleka droga. Straż miejska zamiast nakładać mandaty, śle tylko pokornie do Urzędu Miejskiego kolejne pisma wzywające do wywiązywania się z obowiązków właściciela terenu. Zwykły mieszkaniec już dawno przypłaciłby taką opieszałość grzywną! O tym w tekście PRZEDŚWIĄTECZNY (NIE)PORZĄDEK.

Więcej…
 
Zdobądź kwalifikacje i płatną praktykę Email
Wpisany przez Magdalena Czekaj napisz do autora środa, 20 kwietnia 2011 09:31

PRACA. Chętni do zdobycia kwalifikacji zawodowych, mogą udać się na szkolenia organizowane przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Kobiet i Ich Rodzin. Dla najaktywniejszych przewidziano płatne praktyki miesięczne u potencjalnego pracodawcy. Ponadto w czasie kursów chętni mogą liczyć na nieodpłatną opiekę nad dziećmi.

Więcej…
 
Zdrożeją bilety komunikacji miejskiej Email
Wpisany przez Magdalena Czekaj napisz do autora poniedziałek, 18 kwietnia 2011 11:26

Najprawdopodobniej już w wakacje ( około 1 sierpnia) za pojedynczy przejazd autobusem lub tramwajem, zapłacimy 2,80 zł. W obrębie dwóch miast cena biletu wyniesie 3,40, a opłata za jazdę w obszarze trzech sąsiadujących gmin wyniesie 4,20 zł. Wzrosną też ceny biletów okresowych (24- i 48- godzinnych, 5- i 7-dniowych).

Podwyżka cen, dosięgnie także biletów miesięcznych, kwartalnych, szkolnych i wakacyjnych. Projekt uchwały o zmianie taryfy, czeka już na opinię związkowców, organizacji reprezentujących osoby niepełnosprawne i prezydentów miast należących do Komunikacyjnego Związku Komunalnego.

Więcej…
 
Włoscy uczniowie z Rovereto gościli w Zabrzu. To był dla nich tydzień pełen atrakcji Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 19 kwietnia 2011 19:00

SZKOLNE ŻYCIE. W Zabrzu gościła 45-osobowa grupa włoskich uczniów. Młodzież z Rovereto przyjechała na tygodniowe warsztaty szkoleniowe turystyczno-hotelarsko-plastyczne, zorganizowane przez Zespół Szkół Nr 17 i Zespół Szkół Nr 18 z Zabrza. Goście oczywiście zwiedzali nasze miasto (wycieczkę zakończyli w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido) i uczestniczyli w III Międzynarodowych Targach Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej.

Więcej…
 
[GALERIA] A Ty jesteś szpiegiem? ;) Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 16 kwietnia 2011 21:30

Byłeś dziś szpiegiem? Odkrywałeś dziś tajemnice i szyfry Zabrza? Zostałeś przesłuchany przez kontrwywiad?

Jeśli tak, to pewnie uczestniczyłeś w dzisiejszej grze miejskiej "Kryptonim GRA". Zobacz galerię z imprezy!

Znamy także zwycięzców tegorocznej „Gry miejskiej” w Zabrzu. Najlepszymi drużynami szpiegowskimi okazały się dwie z nich, oznaczone numerami 13 i 28. To właśnie im przyznano główną nagrodę – lot balonem nad Śląskiem.

Więcej…

 
Z zabrzańskich ulic znikną wraki? Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora sobota, 09 kwietnia 2011 14:29

AKCJA PORZĄDKOWA. Masz od dawna nieużywany samochód, który „wrasta w ziemię” pod twoim domem? Ktoś porzucił auto na parkingu przy twoim osiedlu? Zabrzańscy strażnicy miejscy właśnie zaczynają „Akcję wrak”, która ma zminimalizować liczbę gratów na naszych ulicach.

Od początku kwietnia patrole strażników miejskich krążą po zabrzańskich ulicach, rozglądając się za pojazdami, które wydają się być nieużywane. W każdym takim przypadku jeśli tylko udaje się ustalić właściciela wehikułu, kierowany jest do niego polecenia usunięcia pojazdu.

Więcej…
 
[GALERIA] Powrót do tradycji na festynie Śląski Warkocz Email
Wpisany przez Magdalena Czekaj napisz do autora sobota, 16 kwietnia 2011 18:40

ŚRÓDMIEŚCIE. W Zespole Szkół Spożywczych, przy ulicy Franciszkańskiej 13, skończył się niedawno festyn Śląski Warkocz. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród zarówno starszych jak i młodszych, a dumni organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję za rok.

Szczególne zainteresowanie wzbudzał dział kulinarny, gdzie chętni mogli poddać przygotowaną wcześniej przez siebie potrawę ocenie ekspertów. Oceniany był nie tylko wygląd i smak, ale też zgodność dań ze śląską tradycją. Zaprezentowano 40 potraw, z czego wiele z nich przyrządzili ubrani w stroje ludowe i wielokrotnie nagradzani na poprzednich konkursach, górnoślązacy. Mimo ogromnej konkurencji zwyciężczynią głównej nagrody – robota kuchennego, została uczennica Zespołu Szkół Spożywczych, Jagoda Wtulich. Laureatka przygotowała między innymi żurek śląski z kudłaczami i roladę z kluseczkami na wykałaczkach.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia511512513514515516517518519520następnaostatnia»

Strona 519 z 525
 

FACEBOOK

SZYBKA POŻYCZKA

Z KOMORNIKIEM
32/260-00-33,

516-516-611,
Pośrednik CDF S.C.

firmy MATPOL

FINANSE Sp. z o.o 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA