NOWY GŁOS W SALONACH I NA EPRASA.PL: Prokuratura sprawdza czy żywcem spalony w hostelu człowiek nie został zamordowany. Dlaczego tak naprawdę odwołano szefa zabrzańskiego PiSu? Szykuje się gorąca sesja RM o zagospodarowaniu miasta Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 23 kwietnia 2026 16:17

TYGODNIK LOKALNY. Tradycyjnie od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Gazetę można także kupić bez wychodzenia z domu on-line w ogólnopolskim kiosku internetowym na www.eprasa.pl

Wśród przygotowanych artykułów polecamy dziś szczególnie następujące publikacje:

- SPŁONĄŁ ŻYWCEM - zabrzańska prokuratura z miejscową policją kryminalną próbują rozwiązać zagadkę tragedii, która rozegrała się w hostelu przy ul. Św. Wawrzyńca dla zagranicznych pracowników pobliskiej strefy ekonomicznej. W pożarze jednego z lokali szeregowego parterowca spalił się 60-letni mężczyzna – prawdopodobnie Polak. Według naszych nieoficjalnych ustaleń, ciało było tak zwęglone, iż nie sposób było rozpoznać twarzy i niezbędne okazało się przeprowadzenie badania DNA by zweryfikować tożsamość ofiary żywiołu.

- NOCNY WPIS W PIS – szef zabrzańskich struktur partii Borys Borówka odwołany z funkcji wraz z całym zarządem komitetu. Sprawdzamy o co tu tak naprawdę chodzi?

 

- BĘDZIE GORĄCO? – w poniedziałek odbędzie się sesja Rady Miasta podczas której zamiast nad prywatyzacją Górnika radni pochylą się nad całym, nowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta. To temat, który zawsze wywołuje emocje społeczne bo decyduje co nam może się wybudować za miedzą…

- DZIKI W BASENIE – prezydent Kamil Żbikowski tym razem spotkał się z mieszkańcami Pawłowa. O czym dyskutowano i o co pytano władzę miejską? Relacja naszego reportera. 

- PSI BUFET OTWARTY – w strefie ekonomicznej uruchomiono wielki zakład produkcji świeżej karmy dla psów, który będzie produkował żywność dla czworonogów z całej Europy. Biznesowo to gigantyczna wręcz inwestycja ale i nowatorski system podejścia do karmienia zwierząt domowych.

- POSPRZĄTALI GMINNĄ DZIAŁKĘ - bardzo pożyteczna akcja społeczna w wykonaniu pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej. 

Jak zwykle nie brakuje też publikacji z dziedziny szeroko rozumianej kultury w mieście, a także zapowiedzi ciekawych wydarzeń. W artykule Z NOSTALGIĄ O PRL-u relacjonujemy spotkanie autorskie byłego wiceprezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego, który staje się coraz popularniejszym autorem książek o tematyce historycznej. Tym razem wspomina otaczającą go rzeczywistość z czasów własnego dzieciństwa. 

Tradycyjnie też przekazujemy najnowsze wiadomości z lokalnego sportu, w tym oczywiście o sytuacji Górnika przed tak emocjonującym dla nas finałem Pucharu Polski. Kibice piłki nożnej w Zabrzu już tylko o tym mówią. Czy jesteśmy GOTOWI NA SUKCES?

 

Najnowszy GŁOS to wiele stron najświeższych, najważniejszych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do wszystkich kiosków i salonów prasowych lub po sięgnięcie po elektroniczne wydanie naszej gazety pod adresem
https://eprasa.pl/16,36c9818c33

 
 

FACEBOOK

SZYBKA POŻYCZKA

Z KOMORNIKIEM
32/260-00-33,

516-516-611,
Pośrednik CDF S.C.

firmy MATPOL

FINANSE Sp. z o.o 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA