|
Okazuje się, że zapewnienia byłej prezydent Zabrza, iż - gdyby nie referendum, w którym została odwołana - trwałyby właśnie negocjacje w sprawie sprzedaży Górnika z Lukasem Podolskim i konsorcjum Zarys/Tabapol, są zwykłym mydleniem oczu. Obecnie pełniąca funkcję prezydent miasta – Ewa Weber widząc jak dużym zainteresowaniem społecznym cieszy się prywatyzacja sportowej spółki spotkała się z członkami specjalnego zespołu zajmującego się tą sprawą, a przede wszystkim zajrzała do dokumentów i… Jak przekazała na poniedziałkowej (26 maja) sesji Rady Miasta gmina jest zaledwie na pierwszym z… jedenastu etapów w drodze do oddania większościowego pakietu akcji klubu w ręce prywatnego inwestora. Czy więc możemy wierzyć, że PRYWATYZACJA RUSZY Z MIEJSCA? Tak, są na to szanse, o czym piszemy na pierwszej stronie najnowszego wydania „Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej”
A co jeszcze proponujemy naszym Czytelnikom, którzy mogą nabyć dwudziesty drugi numer naszego tygodnika w stacjonarnych punktach sprzedaży prasy lub w Internecie na stornie eprasa.pl? Zachęcamy do lektury szczególnie następujących tekstów:
NAWROCKI CZY TRZASKOWSKI? – dwa tygodnie po pierwszej turze wyborów Prezydenta RP, a więc 1 czerwca, odbędzie się decydujące starcie o najgodniejsze stanowisko w kraju. Na kogo postawią zabrzanie: na Karola Nawrockiego czy jednak na Rafała Trzaskowskiego? Lokale wyborcze będą umiejscowione tam gdzie zawsze i otwarte w tym czasie co zawsze (godz. 7-21);
ZAMIESZANIE Z PROTESTEM – przed nami wybory prezydenckie, ale wielu z nas żyje jeszcze niedawnym referendum, które przyniosło częściowe trzęsienie kadrowe w lokalnej polityce. Okazuje się, że o ile wiadomo jest, że prezydent została odwołana, to wcale nie jest jeszcze pewne, że Rada Miasta przetrwała. Przypomnijmy, że do jej odwołania zabrakło 112 oddanych głosów (obojętnie czy „za” czy „przeciw”), więc organizatorzy referendum chcą doprowadzić do ponownego przeliczenia frekwencji. Mimo, ze sprawa trafiał do sądu, sekretarz miasta – Łukasz Urbańczyk oświadczył na sesji Rady Miasta, że nie istnieją zastrzeżenia do wyniku referendum;
KUKUŁCZE JAJO – nadzieje, że po zmianie władzy wykonawczej w mieście dojdzie do zażegnania konfliktu na linii gmina – firma Alba, w sprawie kontraktu śmieciowego. Wspomniana firma, powołując się na wyrok sądu potwierdzający nieprawidłowości w przeprowadzonym przetargu na wywóz śmieci, domaga się przyznania kontraktu, bo inaczej będzie się domagać 45 mln zł odszkodowania;
ODREAGOWUJE PORAŻKĘ LIDERKI? – w ramach walki z internetowym hejtem i mową nienawiści w zabrzańskiej polityce lokalnej, wiceprzewodnicząca tego gremium Urszula Potyka (Koalicja Obywatelska – Nowe Zabrze) podczas sesji Rady Miasta doprowadziła do… otwartej awantury, absurdalne łącząc referendum z tematem zadłużenia mieszkania zajmowanego przez – jak to określiła – „twarz Resetu”;
I KTO TU MANIPULUJE? – od 2018 roku gmina Zabrze wydało na drogi 250 milionów złotych. Tymczasem według sekretarza miasta Łukasza Urbańczyka wyremontowano w tym czasie… jedną drogę;
ZAPĘTLONA LECZNICA – finansowa sytuacja Szpitala Miejskiego jest nadal trudna, ale jego prezes ma konkretny plan naprawczy. I gmina w niego wierzy, dofinansowując placówkę kolejnymi (dwoma) milionami złotych;
RECEPTA ŚPIEWANA – Śląski Uniwersytet Medyczny ma swój chór i to nie byle jaki. Zespół, którym dyryguje Marta Zielińska, właśnie zdobyła dwa Złote Dyplomy (osobna nagroda przypadła wspomnianej pani z batutą) podczas festiwalu Mundus Cantas w Sopocie;
ALE JAZDA! – Teatr Nowy proponuje szaloną jazdę bez trzymanki, czyli komedię „Przedział” rozgrywającą się w pociągu. Trudno pohamować śmiech i zarazem nie zadumać się nad sobą;
PIES DO PASA – pierwszy zabrzański dogtrekking, który miał formę biegu na orientację wraz z psem), ściągnął do naszego miasta nawet zawodowe ekipy;
PECHOWE RZUTY KARNE – piłkarze ręczni Górnika Zabrze walczą o brązowy medal mistrzostw Polski!;
PODOLSKI GRA DALEJ – piłkarze Górnika zakończyli sezon na najgorszym miejscu od czterech lat. Po ostatnim meczu odeszli już trener i czterej zawodnicy, a przybyło dwóch zawodników;
Najnowsze wydanie „Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej” to wiele stron najważniejszych i najciekawszych informacji. Zapraszamy do wszystkich kiosków i salonów prasowych lub po sięgnięcie po elektroniczne wydanie naszej gazety pod adresem
https://eprasa.pl/news/głos-zabrza-i-rudy-śl/2025-05-29 |