NOWY GŁOS W KIOSKACH: Wraz z objęciem władzy w Zabrzu, politycy KO przestali wspierać protestujących biskupiczan. Sesja absolutoryjna pełna sprzeczności. Egzotyczny sojusz w Radzie Miasta. Ile zarabia się w DPS-ach. Brakuje milionów na trybunę stadionu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 27 czerwca 2024 12:51

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Gazetę można także kupić on-line na stronie www.eprasa.pl

Wśród przygotowanych artykułów polecamy dziś szczególnie następujące publikacje:

- GRA POZORÓW – na pierwszej stronie naszego tygodnika czołówkowy artykuł o trudnym dla nowej władzy miejskiej i nieco burzliwym jej spotkaniu z mieszkańcami Biskupic. Okazuje się, że po objęciu niepodzielnych rządów w Zabrzu, radni Koalicji Obywatelskiej i prezydent Agnieszka Rupniewska już nie wspierają protestujących przeciwko uruchomieniu wielkiej inwestycji na wygaszonej hałdzie pokopalnianej, tuż za osiedlem domków jednorodzinnych.

- MNIEJ BIG-BAGÓW, MNIEJ CZYSZCZENIA - miasto zdecydowało o zubożeniu systemu śmieciowego, ale i tak niechybnie czeka nas duża podwyżka cen. Nie do końca też wiadomo, dlaczego przybywa śmieci mimo spadku ilości mieszkańców.

- KOMPROMIS DLA ZABRZA? - nietypowy sojusz w Radzie Miasta Dariusza Walerjańskiego i Łucji Chrzęstek-Bar z „jedynym radnym Konfederacji”

- ZA, A NAWET PRZECIW - prezydent Zabrza z wotum zaufania Rady Miasta, ale bez absolutorium. W narracji i zapisach uchwał gubili się nawet sami radni

- POMAGANIE OPŁACA SIĘ - kierujący gminnymi instytucjami dla seniorów zarabiają niemało, więc dorobili się sporo na zarządzaniu np. DPSami. Przedstawiamy szczegóły oświadczeń majątkowych dyrektorów.

- GRA W KLASY - Mojżesz, Polanie i ksiądz Robak czyli mikulczycka Szkoła Podstawowa nr 24 historycznymi planszówkami stoi!

Jak zwykle nie brakuje też publikacji z dziedziny szeroko rozumianej kultury w mieście, a także zapowiedzi ciekawych wydarzeń. W artykule MUZYCZNY FRANCISZEK informujemy, że chór z Rudy Śląskiej wystąpi niebawem w Filharmonii Narodowej w Warszawie!

Tradycyjnie też przekazujemy najnowsze wiadomości z lokalnego sportu, w tym oczywiście o tym, co dzieje się w Górniku Zabrze w trakcie wakacyjnej przerwy. A tu spory ruch kadrowy - klub znów stawia na piłkarzy z Hiszpanii. A już niebawem zawodników czeka WYJAZD DO AUSTRII. Nieoczekiwanie wraca też pytanie CO Z CZWARTĄ TRYBUNĄ? - na całkowite ukończenie inwestycji brakuje 25-45 mln zł.

Najnowszy GŁOS to wiele stron najświeższych, najważniejszych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do wszystkich kiosków i salonów prasowych oraz na www.eprasa.pl

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA