Są nowi wiceprezydenci, w bibliotece tylko zwroty, medale Iskry, spór o przystanek autobusowy. Nowy Głos już do kupienia i czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 09 maja 2024 17:58

TYGODNIK LOKALNY. Nowa prezydent Zabrza - Agnieszka Rupniewska złożyła ślubowanie i oficjalnie przejęła rządy w mieście podczas uroczystej sesji Rady Miasta, zorganizowanej we wtorek (7 maja) w ratuszu. Tego samego dnia powołała na swoich zastępców: Tomasza Olichwera (szef zabrzańskiej Platformy Obywatelskiej i były poseł) i Przemysława Juroszka (wieloletni radny PO), a dzień później także Rafała Grygla (lepsze Zabrze). Jednocześnie swą działalność zainaugurowała Rada Miasta, której nowym przewodniczącym został radny i nauczyciel z os. Helenka - Grzegorz Olejniczak. Nie do końca jednak wiadomo, jak ułożą się siły w tym gremium i jaką będzie miała większość urzędująca prezydent Rupniewska. O tym na pierwszej stronie w tekście WIELKA ZMIANA. Tam także o planach byłej prezydent Zabrza - CEL: PARLAMENT EUROPEJSKI.


Ponadto zachęcamy do lektury takich tekstów jak:

CZAS MATUR - w Zabrzu egzamin zdaje ponad 20 osób z Ukrainy;

KTO JEST INFRASTRUKTURALNYM DYLETANTEM! - jedni przystanek autobusowy chcą, drudzy przeciwko temu protestują, bo...

PODRĘCZNIKOWA AWARIA - co się stało w Miejskiej Bibliotece Publicznej, że nie wypożycza książek?

SOLANKOWY ZAWRÓT GŁOWY - tężnie są czynne, ale w jakich godzinach trudno dociec;

REQUIEM DLA KROCZKA - wielki koncert w rocznicę śmierci założyciela Resonansu;

MEDALE ISKRY - o gimnastycznych mistrzach z Zabrza;

 pogrom Górnika... ale -  GRAMY DALEJ.

Na stronie drugiej natomiast szczególnie polecamy tekst ZABRZE PODNIOSŁO SIĘ Z KOLAN. To wywiad z Małgorzatą Manką-Szulik, która mówi m.in. dlaczego przegrała wybory prezydenckie i czy wstępuje w szeregi PiS-u.


Ponadto w tygodniku szczegółowy kalendarz wydarzeń kulturalnych, wyniki zawodów, zapowiedzi telewizyjnych atrakcji, duża dawka humoru, horoskop, zaproszenia, kartka z kalendarza historii, terminarz zawodów sportowych, ciekawe oferty pracy.

 Czytaj Głos! Masz w nim to co najważniejsze o Zabrzu, w jednym miejscu.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA