W sobotę wiosenne otwarcie Energylandii: park rozrywki będzie w tym roku hucznie świętował swoje 10-lecie! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 05 kwietnia 2024 19:38

 

Oferta krajowych parków rozgrywki wzbogaca się rokrocznie o nowe atrakcje, ale to wciąż Energylandia – działająca w Zatorze (al. 3 Maja 2), oddalonym od Zabrza o zaledwie około 75 km (czyli 1,5 godziny jazdy samochodem) - pozostaje największym i najbardziej znanym tego typu miejscem w kraju, a nawet w tej części Europy, wszak przyjeżdżają do niego także goście z bliższej i dalszej zagranicy. W okresie zimowym ośrodek jest oczywiście zamknięty, bo gros jego atrakcji to karuzele i rollercoastery (czasem gigantyczne!) stojące na świeżym powietrzu, ale z nastaniem wiosny na nowo otwiera swoje podwoje. Start rozrywkowego sezonu już w sobotę (6 kwietnia, godz. 10), a to oznacza, że od tego momentu aż do późnej jesieni na gości będą czekać minimum 123 atrakcje w sześciu strefach tematycznych. To dla Energylandii i jej fanów szczególny czas, bowiem mija właśnie dziesięć lat od jej uruchomienia, co zostanie uczczone oczywiście poszerzeniem oferty o nowe atrakcje.

Przez tę dekadę Energylandia systematycznie rozrastała się powierzchniowo, a na kolejnych przyłączanych do parku metrów kwadratowych pojawiały się nowe urządzenia. 27 kwietnia park 27 wzbogaci się o kolejną strefę, czyli wielką na cztery hektary Sweet Valley. Pojawi się w niej dziesięć nowych i różnych atrakcji, w tym dwa familijne rollercoastery, a więc takie dla przejażdżek całych rodzin. Oprócz tego będą kolorowe karuzele, zakręcone filiżanki, cukierkowe sklepiki itp. – wszak nazwa strefy zobowiązuje. W centrum nowej przestrzeni stanie zaś Sweet Valley Town Hall Theatre, a więc multifunkcyjny teatr dla tysiąca osób (zostanie uruchomiony w II etapie inwestycji, a więc w późniejszym terminie).

Po otwarciu tej siódmej już części, Energylandia będzie miała więc jeszcze więcej atrakcji dla najmłodszych, czyli dzieci w wieku 2-6 lat, choć przecież już teraz jest ich wiele. Maluchy już od jutra ponownie mogą wyżywać się w Bajkolandii i Circus Zone, które pełne są postaci z kreskówek (także przechadzających się po parku) i bezpiecznych rozrywek. Z drugiej strony starsi i odważni będą mieli dla siebie strefę ekstremalną, z najszybszym na kontynencie, słynnym megacoasterem Hyperionem czy najwyższą na świecie drewnianą Zadrą (na zdjęciu) i ogromnym Wonder Wheel (zapewniający spektakularne widoki) w Smoczym Grodzie. Szczególnie atrakcyjne w upalne dni są urządzenia i trasy wykorzystujące wodę, bo z eskapad rwącymi rzekami trudno wyjść z suchą głową i garderobą.

Organizatorzy zabawy przekonują, że Energylandia swoje 10-lecie będzie celebrowała niemal każdego dnia, a lista atrakcji będzie naprawdę długa. Na razie rusza nowy sezon, a centralne obchody jubileuszowe zaplanowano na 14 lipca. Wcześniej i później w parku rozgrywki odbędzie się wiele innych tematycznych imprez.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA