NOWY GŁOS W KIOSKACH: Dla biznesu i społeczeństwa - rewolucyjne plany dotyczące dawnego terenu Ikei. Czy brakuje nam pediatrów? O czym rozmawiali mieszkańcy os. Kotarbińskiego z władzami miejskimi? Podsumowujemy orkiestrę WOŚP Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 01 lutego 2024 11:36

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Gazetę można także kupić on-line na stronie www.eprasa.pl

 

Wśród przygotowanych artykułów polecamy dziś szczególnie następujące publikacje:

- STREFY DLA MIESZKAŃCÓW – na pierwszej stronie naszego tygodnika czołówkowy artykuł o ruszającej już niedługo prywatnej, wielkiej inwestycji na gruntach odkupionych od szwedzkiej Ikei. Centrum handlowe nie powstanie, za to inwestor w porozumieniu z prezydent Zabrza zaproponował ciekawe rozwiązania z myślą o przyciągnięciu biznesu, a także o strefie relaksu dla okolicznych mieszkańców Zaborza i nie tylko.

- OSTATNIA SZKOŁA - zintegrowana społeczność os. Kotarbińskiego jest partnerem gminy w realizacji inwestycji miejskich i budżetu obywatelskiego. Jakie tematy poruszono podczas spotkania mieszkańców tej dzielnicy z władzami miejskimi?

- NIE MA KOMU BADAĆ – nasza dziennikarka postanowiła zgłębić temat i sprawdzić czy w zabrzańskiej służbie zdrowia brakuje pediatrów oraz dlaczego matki z chorymi dziećmi były odsyłane z kwitkiem z punktu nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej?

- ALE ZAGRALI - orkiestra WOŚP znów w naszych miastach rekordowa: Zabrze – 443 tys. zł, Ruda Śląska – 400 tys. zł. Jak przebiegała akcja i co się działo?

- MILIONIOWE INWESTYCJE – wielu z nas dostrzega głównie mankamenty i potknięcia tymczasem zabrzańskie mieszkalnictwo gminne pod skrzydłami ZBM-TBS przechodzi istną metamorfozę. Szczegóły zaprezentowano podczas posiedzenia komisji Rady Miasta.

Jak zwykle nie brakuje też publikacji z dziedziny szeroko rozumianej kultury w mieście, a także zapowiedzi ciekawych wydarzeń. W artykule ZABRZE PĘDZLEM piszemy o ekspozycji prac licealistów z zabrzańskiego „plastyka”, którzy na płótno przelali klimaty naszego miasta i charakterystyczne miejsca.

Tradycyjnie też przekazujemy najnowsze wiadomości z lokalnego sportu, w tym oczywiście o sytuacji Górnika Zabrze w przerwie rozgrywek. A w i wokół klubu dzieje się bardzo dużo. Zgłosiło się trzech chętnych na kupno klubu od miasta, zaś w drużynie pojawił się kolejny zagraniczny zawodnik. Szczegóły w materiale NOWY JAPOŃCZYK. Sukces odniósł też Gwarek Zabrze, który wygrał międzynarodowy turniej juniorów. Więcej w tekście ZABRZAŃSKI FINAŁ.


Najnowszy GŁOS to wiele stron najświeższych, najważniejszych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do wszystkich kiosków i salonów prasowych oraz na www.eprasa.pl

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA