Nie żyje Mieczysław Cupiał, były wiceprezydent Zabrza. Pogrzeb już w czwartek w kościele św. Andrzeja w Zabrzu Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    środa, 31 stycznia 2024 16:34

POŻEGNANIA. W wieku 79 lat zmarł Mieczysław Cupiał, były wiceprezydent Zabrza w latach 2002-2006, a więc w okresie, gdy miastem rządził prezydent Jerzy Gołubowicz. Pogrzeb odbędzie się dziś (w czwartek 1 lutego) o godz. 9 w kościele św. Andrzeja w Zabrzu.

Sprawując funkcję w samorządzie, Cupiał odpowiadał przede wszystkim za sprawy związane z mieszkalnictwem i utrzymaniem gminnych nieruchomości. W 2006 roku próbował też sił w wyborach na prezydenta miasta, startując z listy popularnej wówczas Samoobrony.

Przez większą część życia zawodowego Mieczysław Cupiał związany był z branżą zarządzania nieruchomościami, prowadząc w Zabrzu własną firmę Domus.

 

- Czasem spotykałem się z nim służbowo w jego urzędowym gabinecie i rozmawialiśmy o różnych uwarunkowaniach związanych z mieszkalnictwem w Zabrzu. Najbardziej utkwiło mi w pamięci, że to właśnie on przeforsował nowe wówczas w mieście, aczkolwiek w sukurs przepisom prawa rozwiązanie, by gmina na bieżąco wpłacała do wspólnot mieszkaniowych swój udział w funduszu remontowym. Za poprzedniego prezydenta było bowiem tak, że miasto dopłacało niejako zaległy swój udział dopiero wówczas, gdy dana wspólnota mieszkaniowa przystępowała do jakiegoś większego remontu. Ale to często rodziło różne perturbacje i opóźnienia czasowe – wspomina Janusz Oleksiak, obecny prezes spółdzielni Mak-Dom w Zabrzu.

Jak dodaje, nie może też nic złego powiedzieć o sposobie zarządzania wspólnotami przez firmę Mieczysława Cupiała. – W związku z załamaniem się jego stanu zdrowia, przejęliśmy 4-5 wspólnot mieszkaniowych po nim do zarządzania. I w mojej ocenie wszystko w nich było należycie prowadzone i rozliczane, a konieczne prace wykonywane na bieżąco – podkreśla prezes Mak-Domu.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA