Budowa Roku w Zabrzu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 21 września 2023 09:45

NAGRODA. Zabrze docenione zostało w ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku 2022” za rewitalizację budynku pierwszego starostwa powiatowego oraz znajdującej się w nim pięknej sali witrażowej. Nagroda ta nadawana jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa już od 33 lat. To kolejne prestiżowe wyróżnienie, które Zabrze otrzymało za przywracanie świetności zabytkowym obiektom.


Wcześniej Zabrze doceniono m.in. za remont Wieża Ciśnień – Carboneum, rewitalizację starej gazowni na os. Zandka (w której dziś działa służące mieszkańcom Centrum Usług Społecznych) czy Sztolnia Królowa Luiza. W zrewitalizowanym budynku (na zdjęciu) przy ul. 3 Maja 19 funkcjonuje siedziba oraz przestrzeń wystawowa Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Uroczysta gala, w czasie której wręczono 33 nagrody w dziewięciu kategoriach, odbyła się 19 września w sali Domu Technika NOT w Warszawie. 

Konkurs „Budowa Roku” to najbardziej prestiżowy konkurs w branży budowlanej, od 33 lat organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Oceniane są m.in. jakość, technologia, projekt, organizacja procesu budowlanego czy bezpieczeństwo.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA