Budżet obywatelski po raz dziesiąty: głosowanie już trwa! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    poniedziałek, 11 września 2023 12:31

Trwa X edycja Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Ostateczną listę projektów, które zostały skierowane pod głosowanie poznaliśmy 31 sierpnia, ale to które projekty zostaną zrealizowane dowiemy się dopiero 12 października. Głosowanie już trwa i zakończy się 28 września. Do podziału czeka 6,6 mln zł, a kwota ta podzielona zostanie na 21 puli dzielnicowych oraz pulę ogólnomiejską o wartości miliona złotych.

Wszyscy mieszkańcy mogą wybierać spośród siedmiu projektów ogólnomiejskich, a są to m.in. "Sportowe Osiedle Kotarbińskiego (boisko wielofunkcyjne — etap III)", "Miejsca wypoczynkowe, zielony park na Zaborzu/Porembie, remont sali gimnastycznej w SP 18, remont boiska wielofunkcyjnego na SP 16”, „Fajne Zabrze -infrastruktura rowerowa i bezpieczeństwo pieszych" czy "Zabrze dla dzieci – budowa linarnium oraz zestawów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży w Parku im. Powstańców Śląskich przy ul. Czołgistów”. Dodatkowo w dzielnicach w sumie zgłoszono 72 projekty lokalne, najwięcej -po sześć - w dzielnicach Centrum Południe, Helenka i os. Kopernika.


W głosowaniu może wziąć udział każdy zabrzanin bez względu na wiek. Nie ma już bowiem wymogu posiadania meldunku w naszym mieście, wystarczy sam fakt utożsamiania się z nim. W celu wzięcia udziału w głosowaniu trzeba będzie podać swoje dane oraz złożyć oświadczenie o zgodzie na procedowanie zgodnie z regulaminem. Każdy mieszkaniec chcący głosować przez internet będzie zobowiązany podać nr telefonu komórkowego albo adres poczty elektronicznej, na który zostanie wysłany specjalny kod identyfikacyjny. Dopiero jego wpisanie w formularzu otworzy nam drogę bezpośrednio do oddania głosu. Każdy może oddać jeden głos na wybrany projekt dzielnicowy (nie musi być on związany z dzielnicą, w której mieszkamy) i jeden projekt ogólnomiejski.

 

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA