Reklama
Uroczysty apel, przemarsz, msza i złożenie kwiatów. Zabrze uczciło 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 11 listopada 2022 16:21

ŚWIĘTOWANIE. W związku z obchodzonym w całym kraju Narodowym Świętem Niepodległości, także w naszym mieście zorganizowano tradycyjne obchody i uroczystości. Od godz. 10 przedstawiciele lokalnych władz, urzędów, służb, instytucji, radni, społecznicy i uczniowie zgromadzili się na pl. Warszawskim na okolicznościowej akademii. Potem przy dźwiękach orkiestry górniczej przemaszerowano ul. 3 Maja do kościoła św. Anny, gdzie sprawowano mszę św. za Ojczyznę. Po niej zaś wszystkie oficjalne delegacje w geście pamięci o poległych w obronie Ojczyzny, złożyły kwiaty pod krzyżem i tablicą pamiątkową u wejścia do świątyni.

 

„104 lata temu Nasz Kraj odzyskał niepodległość i wrócił na mapy Europy i świata. Narodowe Święto Niepodległości skłania do refleksji, a zarazem jest okazją do radosnych obchodów, które co roku organizujemy również w Miasto Zabrze. Dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszych uroczystości, mieszkańcom Zabrza, młodzieży szkolnej, dzieciom oraz seniorom. Obchodzona w tym rok rocznica odzyskania wolności łączy się z jubileuszem 100-lecia nadania Zabrzu praw miejskich. Będąc wdzięcznym poprzednim pokoleniom za możliwość życia w demokratycznym kraju, staramy się dbać o dziedzictwo i konsekwentnie pomnażać potencjał Zabrza, Śląska i Polski” – napisała po tych uroczystościach na swym profilu społecznościowym prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik.

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA