DZIEŃ NAUCZYCIELA. Podczas gali zorganizowanej w Domu Muzyki i Tańca uhonorowano najbardziej zaangażowanych przedstawicieli zabrzańskiej oświaty. Ceremonia rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym „Legenda o powstaniu miasta Zabrze” przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 30 i Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Zabrzu.
W wydarzeniu udział wzięli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar wraz z radnymi, a także wizytator gliwickiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty Ewa Borys. Wśród gości znaleźli się emerytowani dyrektorzy, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych oraz wszystkich placówek oświatowych działających na terenie miasta Zabrze.
Po zakończeniu części artystycznej odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień za rzetelną i profesjonalną pracę na rzecz zabrzańskiej oświaty oraz pasję, zamiłowanie i indywidualne podejście do młodego człowieka.
Nagrodę Ministra Edukacji otrzymała Urszula Koszutska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu.
Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymała Irena Zaczkowaksa – Klejkiewicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 15 im. Ks. Jana Dzierżona oraz Pan Aureliusz Wieczorek – nauczyciel Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Twardowskiego w Zabrzu.
Nagrodę Prezydenta Miasta za realizację znakomitego przedsięwzięcia „Moda na polski” otrzymali: Piotr Michna, Anna Ulatowska i Agnieszka Szewczyk – nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.
Nagrodę Prezydenta Miasta za realizację projektu ekologicznego „Natura(lnie) w Zabrzu” otrzymali: Sylwia Kot, Katarzyna Krulicka, Anna Koenigshaus i Anna Foltyn-Simka.
Nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze za szczególne i wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymali dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli:
Aleksandra Graczewska – dyrektor Przedszkola nr 1
Justyna Zawadzka – dyrektor Przedszkola nr 9
Beata Ziółkowska – dyrektor Przedszkola nr 14
Agata Bartosiewicz i Magdalena Zarzycka – nauczycielki Przedszkola nr 14
Aleksandra Samsonowicz – dyrektor Przedszkola nr 16
Ewa Bilska – dyrektor Przedszkola nr 18
Elżbieta Owczarek – dyrektor Przedszkola nr 20
Ilona Łużak i Elżbieta Rochowska – nauczycielki Przedszkola nr 20
Katarzyna Graczyk – dyrektor Przedszkola nr 25
Małgorzata Turek – dyrektor Przedszkola nr 27
Maria Grygierowska i Kornelia Morawiec – nauczycielki Przedszkola nr 27
Katarzyna Sputo – dyrektor Przedszkola nr 29
Ewa Dawidek i Anna Krawczyńska – nauczycielki Przedszkola nr 29
Małgorzata Adamek – dyrektor Przedszkola nr 33
Izabela Franc i Sabina Swat-Szarowicz – nauczycielki Przedszkola nr 33
Ewa Pecka – dyrektor Przedszkola nr 34
Henryka Kurnicka – dyrektor Przedszkola nr 35
Kornelia Włoczka – dyrektor Przedszkola nr 36
Sylwia Tomczyk – nauczycielka Przedszkola nr 36
Małgorzata Tyrała – dyrektor Przedszkola nr 47
Jolanta Kosczielny – dyrektor Przedszkola nr 48
Aleksandra Armada i Monika Mazur-Wdowska — nauczycielki Przedszkola nr 48
Beata de Korczak -Leszczyńska – dyrektor Przedszkola nr 49
Małgorzata Mikołajczyk – nauczycielka Przedszkola nr 49.
Nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze za szczególne i wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymali dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych:
Janina Grzegrzółka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3
Barbara Katafoni – nauczycielka szkoły Podstawowej nr 3
Barbara Szymańska -Markowska – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5
Małgorzata Kaczmar – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 6
Ewelina Anderwald i Katarzyna Korfanty-Kusz – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 7
Magdalena Sander – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 14
Maria Klich – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 14
Grażyna Kasperek – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15
Karolina Bartoszewska i Iwona Gaweł – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 15
Justyna Olewnik – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16
Iwona Broja i Dorota Jezusek – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 18
Jan Pajonk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21
Agnieszka Słota – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 24
Bożena Olichwer – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28
Aneta Kawecka – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30
Jolanta Jaskółka – prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, w Zabrzu, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 30
Barbara Smogorzewska – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 31
Marlena Bier – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 33
Krystyna Wiśniewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 36
Aleksandra Lisowska i Sylwia Remisz – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 36
Maria Siwicka – nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 42
Aleksandra Fic i Katarzyna Macionczyk-Wojtasiewicz – nauczycielki
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6
Monika Banaś – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9
Marianna Jastrzębska i Grażyna Świątoniowska-Syrek – nauczycielki Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 38
Elżbieta Klinowska – dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 39
Marianna Kuczera-Postek – nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40
Dorota Łacko – nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41.
Nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze za szczególne i wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymali:
Anna Kossowska – nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego
Małgorzata Baryła – nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego i Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3
Magdalena Kaernbach-Wojtaś – dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi
Andrzej Pasek – nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi
Agnieszka Ceglińska-Kudeła, Kataryna Fic, Danuta Lee i Monika Zajdel – nauczycielki III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi
Małgorzata Kwiatkowska, Katarzyna Kupiec, Urszula Stankowska – nauczycielki III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi
Maria Skrzypczyk – dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego
Elwira Madla, Aleksandra Safuta i Beata Woźniak-Suchanek – nauczycielki IV Liceum Ogólnokształcącego
Agnieszka Gurnacz – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5
Joanna Boufał – wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5
Aleksandra Szabłowska – nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5
Elżbieta Mateja i Izabela Kwiatkowska – nauczycielki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14
Anna Milcarz – dyrektor Zespołu Szkół nr 3
Marek Matlok – nauczyciel Zespołu Szkół nr 3
Agnieszka Porębska – nauczycielka Zespołu Szkół nr 3
Elżbieta Brzeźińska – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 10
Tomasz Grabski – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 10
Marzena Kupka – nauczyciela Zespołu Szkół nr 10
Sławomir Nadolski – nauczyciel Zespołu Szkół nr 10
Wioletta Biegańska – kierownik szkolenia praktycznego Zespołu Szkół nr 17
Monika Konieczna – nauczycielka Zespołu Szkół nr 17
Wojciech Werner – dyrektor Zespołu Szkół nr 18
Joanna Chmiel – nauczycielka Zespołu Szkół nr 18
Katarzyna Czapla – nauczycielka Zespołu Szkół nr 18
Karolina Fleischer – nauczycielka Zespołu Szkół nr 18
Agnieszka Jakubiak-Szczygieł – nauczycielka Zespołu Szkół nr 18
Danuta Kupka – nauczycielka Zespołu Szkół nr 18
Agnieszka Lubina – nauczycielka Zespołu Szkół nr 18
Marzena Michalik – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 42
Małgorzata Derbot i Anetta Skrobek – nauczycielki Zespołu Szkół
Specjalnych nr 42
Marek Płatek – wicedyrektor Zespołu Szkół Sportowych
Aleksandra Pułtorak – nauczycielka Zespołu Szkół Sportowych
Izabela Toczkowska – dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych
Iwona Nowakowska – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych
Anna Zamysłowska – kierownik szkolenia praktycznego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych
Adam Cymorek – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych
Urszula Surel-Hindebrand – dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych
Marian Kitel – dyrektor Centrum Edukacji
Małgorzata Gerlich – nauczycielka Centrum Edukacji
Sebastian Janus – nauczyciel Centrum Edukacji
Krzysztof Kaptur – nauczyciel Centrum Edukacji
Janusz Siech – przewodniczący NZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty, nauczyciel Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego
Beata Górecka – dyrektor Kształcenia Ogólnego i Zawodowego
Monika Łukasiak – nauczycielka Kształcenia Ogólnego i Zawodowego
Mariola Jakubiec-Gawron – dyrektor Zabrzańskiego Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego
Marta Janik – nauczycielka Zabrzańskiego Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego
Małgorzata Gruszczyńska i Aleksander Zeidler – nauczyciele Zabrzańskiego Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego
Waldemar Gałązka – nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury nr 1
Lucyna Mykietyn – nauczycielka Młodzieżowego Domu Kultury nr 2
Wioletta i Mirosław Muzykant – nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury nr 2
Wyróżnienia Prezydenta Miasta Zabrza dla nauczycieli szkół, które kierowane są przez inne organy prowadzące niż UM, którzy osiągają liczne sukcesy w pracy dydaktycznej i wychowawczej:
Małgorzata Tyszer, Lilianna Bochen, Edri Cruz, Jolanta Jońca-Pilny, Marta Różak – dyrektor i nauczyciele Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki
Dorota Szokalska, Dominika Kluba, Elżbieta Włodarczyk, Marcin Cwalina – nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Twardowskiego
Patrycja Malcharczyk, Anna Szczególska, Aleksandra Stasz, Izabela Dzienisiewicz, Katarzyna Pniewska, Dorota Ludwig, Justyna Gajdzik – dyrektor i nauczyciele Salezjańskiego Zespółu Szkół Publicznych im. św. Dominikana Savio
Joanna Słowińska, Magdalena Włodarczyk, Marzena Klementowicz – nauczyciele Społecznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła”
Anna Mąkowska, Sylwia Partuś, Aleksandra Drogokupiec, Weronika Kanigowska, Hanna Dubik – dyrektorzy i nauczyciele Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Międzynarodowej Akademii Przedszkolaka. |