Silny zabrzański akcent podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 10 września 2022 13:32

TURYSTYKA POPRZEMYSŁOWA. „Zabrze to najbardziej turystyczne ze śląskich miast” – powiedział prezes Travel Times Jan Korsak, podczas panelu dyskusyjnego XXXI Forum Ekonomicznego, które w minionym tygodniu odbywało się w Karpaczu. Było to nawiązanie do słów gen. Charles’a de Gaulle’a, które wypowiedział równo 55 lat temu o naszym mieście – „Niech żyje Zabrze! Najbardziej śląskie ze wszystkich śląskich miast, czyli najbardziej polskie ze wszystkich polskich miast!”.

Było to wprowadzenie do wystąpienia prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik w jednej z debat tegorocznego Forum Ekonomicznego, na temat turystyki polonijnej jako rosnącego segmentu rynku turystycznego w Polsce.

 

Podczas panelu dyskusyjnego Zabrze zostało kilkukrotnie przywołane jako przykład skutecznego wykorzystania dziedzictwa poprzemysłowego w zakresie rewitalizacji i tworzenia atrakcyjnej oferty turystycznej.

– Kilkanaście lat temu podjęliśmy decyzję, aby wizję rozwoju Zabrza związać z turystyką. Był to odważny krok. Dziś możemy powiedzieć, że był to bardzo dobry kierunek dla miasta, w którym kończy się era przemysłu ciężkiego. Uratowaliśmy cenne dziedzictwo postindustrialne, tak chętnie dzisiaj zwiedzane przez turystów. Ważną grupą odwiedzającą Zabrze jest Polonia, do której docieramy poprzez współpracę z instytucjami, biurami podróży i organizacjami współdziałającymi z Polakami za granicą – mówiła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Dodajmy, że był też inny zabrzański akcent. W panelu dyskusyjnym dotyczącym rozwoju miast przyszłości udział wzięła w charakterze gościa zaproszonego do debaty radna Agnieszka Rupniewska, szefowa klubu KO – Nowe Zabrze w Radzie Miasta.

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA